SAĞLIK

Yayın Tarihi: 25.09.2014 Perşembe 16:20:00

Yemek Yediğinizi Unutuyorsanız!

Yemek Yediğinizi Unutuyorsanız!

Çoğu insan uyurken, bir anda açlık hissi duyar ve kalkıp birşeyler yer... Peki yediklerinizi unutuyor musunuz? İşte bu hastalığın habercisi olabilir Nasıl mı? Tıpta bu hastalığın adı...

Çoğu insan uyurken, bir anda açlık hissi duyar ve kalkıp birşeyler yer... Peki yediklerinizi unutuyor musunuz? İşte bu hastalığın habercisi olabilir Nasıl mı?

Tıpta bu hastalığın adı Nocturnal Sleep Related Eating Dısorder (NSRED)... Bu hastalığa yakalanan hastalar, uykylarından açlık hissi duyuyorlar ve birşeyler yiyip tekrar uyuyorlar. Uyandıklarında ise bu duruma hatırlamıyorlar.

Bu hastalığa yakalanan bir hasta uyku arasında yemek yiyerek tam 36 kilo aldı. 2009 yılında teşhisi konulan hasta Chris Perez normal bir kiloya sahipti. Fakat hızla aldığı kilolar anlam veremedi.

Yaptığı diyetler ve sporlar da etkisiz kalınca soluğu hastanede aldı ve teşhisi konuldu. Doktorlar hastaya Nocturnal Sleep Related Eating Dısorder (NSRED) teşhisini koydular ve tedavisine başlandı.Uyku arası yemek yiyen hastanın evine durumu hatırlamadığı için kamera konuldu. Ve inanamayacağı şeylere tanık oldu. Şaşkına dönen hasta uyandığında yatağındaki yemek kırıntılarına anlam veremediğini ve buzdolabındaki yemeklerin hep başkasının yediğini düşündüğünü açıkladı. Chris Perez, 'Meğer suçlu benmişim' diyerek şaşkınlığını ifade etti.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER