EĞİTİM

Yayın Tarihi: 21.11.2016 Pazartesi 10:19:00

Gıda mühendisliği öğrencilerine ilginç ders!

Gıda mühendisliği öğrencilerine ilginç ders!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Çaycuma ilçesinde faaliyet gösteren manda yoğurdu üretimi ve doğal ürünler satışı yapan Aynur Abla'yı ziyaret etti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile birlikte Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde faaliyet gösteren manda yoğurdu üretimi ve doğal ürünler satışı yapan Aynur Abla’yı ziyaret etti.

Gıda Mühendisliği 4’üncü sınıf öğrencilerinin yoğurdu tanıması amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade eden Coşkun, “Öğrencilerimiz; sütü, yoğurdu ve peyniri tanıyorlar. Dersin amacı tecrübeleri doğru edinmeleri. Onun için öğrencilerimiz bundan sonra sahada çalışacaklar. Bizi kabul ettikleri için Aynur Hanim ve eşine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İşyeri sahibi Aynur Çakar ise, manda yoğurdu yapmanın püf noktalarını öğrencilere uygulamalı olarak göstererek, bilgi verdi. Rektör Coşkun, öğrencileri ile birlikte manda yoğurdu mayaladı. Öğrenciler, manda yoğurdu alarak Bolu’ya döndü.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER