TEKNOLOJİ

Yayın Tarihi: 19.09.2018 Çarşamba 14:05:00

Yerli ürünleri dünyaya yayacak

Yerli ürünleri dünyaya yayacak

‘Gıda Sanayim’ tarafından hayata geçirilen elektronik portal, coğrafi işaretli yerli ürünlerin dünyaya yayılmasını sağlayacak.

Dünyanın önde gelen gıda portalları arasında gösterilen ‘www.gidasanayim.com’, iki yıllık arge çalışmalarının ardından Türkiye’de yayın hayatına başladı. Yerli ve milli gıda üreticilerimizin ticaretini artırmak için kurulan platformun, çoğrafi işaretli ürünlerimizin dünyaya yayılmasını sağlayacağını belirten Gıda Sanayim Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Değerli, ”Siteye gelen Gıda alım teklifleri tüm üretici firmalara ulaştırılarak ülke sınırlarımız içinde istihdama fayda sağlayan Dıda üreticilerinin satışları ciddi oranda arttırılacaktır” dedi. Değerli şunları söyledi:

56 FARKLI KATEGORİ

“Proje kapsamında Türkiye’de üretim yapan tüm fabrikaların bilgileri dünya dillerine çevrilerek reklam ve prodüksiyon hizmeti ile birlikte uluslararası global ajans hizmetleri de verilecek olup, 56 farklı kategoride siteye girişleri yapılan tüm üreticilerin ‘teklif iste’ butonları ile ticarette bulunacaklardır.”

DİĞER HABERLER