RÖPORTAJLAR

Röportaj Tarihi: 21.02.2018 Çarşamba 17:10:00

Ekranların sevilen yüzü Kendi'nin bilinmeyen yönleri

Ekranların sevilen yüzü Kendi'nin bilinmeyen yönleri

KONUK: Kendi

RÖPORTAJ: Hande Pusat

Kendi Cosmetics’in Kurucusu, şarkıcı kimliğinin yanında aynı zamanda başarılı bir iş kadını olan Kendi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Kendi, konseptini markasıyla bütünleştirmiş, standında tarzını yansıtan kişisel bakım ürünleri ve vazgeçemediği, markasının kurumsal kimliğine dahil ettiği rengi Pembe var! Yeni iş modeli Franchising sistemini fuarda tanıtan Kendi, fuar katılımcılarının ilgisinden memnun olduğunu söylüyor ama döner, sucuk gibi et ürünleri ikram etmek isteyenleri de şikayet etmekten geri kalmıyor. Çünkü o bir vejetaryen!

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

4 Şubat İstanbul doğumluyum. Pera Güzel Sanatlar’da Piyano Eğitimi aldım ve 2009 yılında “Aksi Single” isimli albümümle profesyonel müzik kariyerime adım attım. 2014 Aşka İnanmaz Single’ımın İspanya ve Türki Cumhuriyetlerde listelere girmesinin ardından müzik kariyerim hız kazandı ve aynı zamanda 2014 yılında Türkiye’nin en tarz kozmetik markası Kendi Cosmetics’i kurdum. Şimdilerde hem müzik hem de iş hayatım yoğun bir tempoyla devam ediyor.

Peki “Kendi” ismi aklınıza nereden geldi?  Neden ve nasıl Kendi oldunuz?

Şahsına münhasır bir insan olduğum için, sahne adımın Kendi olmasının bana yakışacağına karar verdik. Sektöre girdiğim zaman aklımda hep markalaşmak vardı. Kendi ismi bütün ihtiyaçlarımıza cevap verdiği ve ben de çok sevdiğim için Kendi ismiyle yola çıkmaya karar verdim.

Müzikle ilgili sizden ne gibi gelişmeler göreceğiz?

Geçtiğimiz hafta yeni albümüm “Kim Kime Dum Duma” piyasaya çıktı. Çıkış şarkısı Karar’ın video klibi yayınlandı. Konserler, bayi toplantıları devam ediyor.

Kendi Cosmetics, hızla yükselen bir kozmetik firması olmasının yanında sosyal sorumluluk projelerine de önem veren bir marka. Ne gibi aktiviteler yapıyorsunuz bu konuda?

Öncelikle sokak hayvanlarına desteklerimiz var. E-ticaret platformumuzda satılan belirli ürünlerimizin geliri tamamen sokak hayvanlarına aktarılıyor ve ben markamı temsilen haftalık belirlediğim bölgelerde beslemeler yapıyor ve tedaviler üstleniyorum.

Ürünlerinizin hayvanlar üzerinde test edilmiyor oluşu da dikkatimizi çekmiş durumda. Test edilmemesinin bir dezavantajı olmuyor mu? Test etmek için farklı yöntemler kullanıyor musunuz?

Dünyada uygulanan yeni kozmetik yönetmeliğince kozmetik ve kimyasal ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi yasaklandı. Artık markalar ürünlerini hayvanlar üzerinde test edemiyor. Markamın ürünleri de kişisel bakım ürünleri olduğu için bu ürün gruplarında hayvanlar üzerinde teste ihtiyaç kalmadan laboratuvar ortamlarında kalite ve sağlık kontrolleri, dermatolojik  testler yapılabiliyor ve yeni yönetmelik uyarınca ürün ambalajlarının üzerinde “Hayvanlar üzerinde test edilmiyor” ibaresinin konması dahi yasaklandı.

‘’Gün içinde ofiste esnaf lokantasından gelen zeytinyağlı ve sebze yemeklerini yiyorum.’’

Formunuzu korumak için nelere dikkat ediyorsunuz? Spor yaşamınızda nasıl yer alıyor?


Açık konuşmak gerekirse şimdilerde pek spor yapamıyorum. Sebebi çok yoğun olmam ama spor hayatımda her zaman oldu. Onun dışında sağlıklı besleniyor ve haftada 1 gün Kundalini Yoga yapıyorum.

Yemek konusunda iradeli misiniz? Kendinize engel olur musunuz?

Kesinlikle. Kan şekerim düşmediği sürece sorun yok. Sportif bir yapım olduğu için hayatımda hep istediğim şeyi yeme lüksüm oldu.

Organik gıda ürünlerini tercih ediyor musunuz?

“Organik gıda” söyleminin tamamen pazarlama ürünü olduğu gerçeğinden yola çıkarak, organik sebze ve meyvenin günümüzde yok olma noktasında olduğunu düşünüyorum. Ama elimden geldiğince doğal tohum arayıp, bahçemde doğal sebze meyve yetiştirmeye çalışıyorum.

Etiketler KENDİ, RÖPORTAJ, SANATÇI, KONUK,