DÜNYA

Yayın Tarihi: 20.12.2016 Salı 06:30:31

Hedefler yeniden belirlendi!

Hedefler yeniden belirlendi!

Coca-Cola, Cadbury ve Nestlé gibi büyük markaların yer aldığı hareket kapsamında, gıda sektörüne yönelik yeni sürdürülebilirlik hedefleri belirlendi.

İngiltere merkezli Gıda ve İçecek Federasyonu (FDF) sektöre yönelik yeni sürdürülebilirlik hedefleri belirledi. Ekim ayı sonunda yayınlanan “Ambition 2025” isimli belge, küresel ısınma, gıda atığı, paketleme, su, ulaşım, tedarik zincirleri, doğal sermaye gibi konularda yeni hedefler ortaya koyarken, aynı zamanda federasyon üyesi şirketlerden en iyi uygulamalara da yer veriyor.

FDF üyeleri İngiliz gıda endüstrisinin yüzde 16’sını temsil ediyor. Coca-Cola, Cadbury, McVitie’s, McCain Foods, Apetito, PepsiCo UK & Ireland, Ivan Wood & Sons, Warburtons, Mondelez International ve Nestlé üyeler arasında yer alıyor.

FDF’nin 2007 yılından bu yana gıda sürdürülebilirliği adına yaptığı önemli çalışmalar bulunuyor. FDF üyeleri bu çalışmalar sonucunda, karbon dioksit emisyonlarında yüzde 44; su kullanımlarında yüzde 30.1; ulaşım emisyonlarında yüzde 6.8; paketlemenin yol açtığı CO2 emisyonlarında yüzde 3.9; tedarik zinciri atıklarında ise yüzde 3.2 oranında azalma sağladılar.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER