DÜNYA

Yayın Tarihi: 10.02.2015 Salı 12:45:00

IŞİD Korkusu Fuarı ’da Etkiledi

IŞİD Korkusu Fuarı ’da Etkiledi

Dubai’de gerçekleştirilen Gulfood Fuarına 40 yaş sınırı damga vurdu. Dubai, Müslüman ülkelerden gelen ziyaretçilere 40 yaş sınırı getirdi. Birçok üretici bu sebepten dolayı fuara katılım sağlayamadı.

Dubai’de gerçekleştirilen Gulfood Fuarı’na 40 yaş sınırı damga vurdu. IŞİD ve Fransa’daki terör saldırıları nedeni ile alarma geçen Dubai, Müslüman ülkelerden gelen ziyaretçilere 40 yaş sınırı getirdi. Birçok üretici fuara katılamadı.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete, Türkiye gıda ihracatının yüzde 60’ının yapıldığı bölge ülkelerine açılan kapısı olan bu fuarın büyük fırsatlar barındırdığını ancak yaşanan olumsuz gelişme nedeni ile birçok ziyaretçinin fuara katılamadığını söyledi. Ve konuşmasına şu şekilde devam etti “Dubai zengin turistlerin yeme, içme konaklama ülkesi. Tek geliri turizm ve serbest ticaret olan bu bölge bu geliri terör nedeni ile riske atmak istemiyor. Katılımda böyle bir sınırlama getirilmiş ve bu nedenle katılamayan bir sürü ziyaretçi var. Bu da ticareti engeller.” dedi

DİĞER HABERLER