DÜNYA

Yayın Tarihi: 02.04.2020 Perşembe 08:15:36

Koronavirüs korkusu 35 bin dolarlık gıdayı çöpe attırdı

Koronavirüs korkusu 35 bin dolarlık gıdayı çöpe attırdı

Dünyayı kasıp kavuran bu hastalık, dezenfektan malzemelerin stoklanmasından, virüs salgını haberlerini kullanarak insanların paralarını çalmaya çalışan hackerlara kadar birçok kötü davranışı da ortaya koydu. Koronavirüs ile ilgili tuhaf olaylardan birisi de ABD’de yaşandı.

Pennsylvania eyaletinde bir kadın, gittiği markette bulunan 35.000 dolar değerindeki gıda malzemelerinin üzerine bilinçli olarak öksürmeye başladı. Bununla ilgili olarak açıklama yapan market zincirinin ortaklarından Joe Fasula, bir kadının markete gelerek farklı gıda malzemesi reyonlarında ürünlere doğru öksürdüğünü itiraf etti.Koronavirüs insanların karanlık yüzünü gösteriyor
Müşterinin reyonlara doğru bilinçli bir şekilde öksürdüğünü farkeden markettekiler, polisi aradı. Polis, kadını gözaltına aldı ve market yönetimi ise kadının öksürdüğü 35.000 dolar değerinde gıda malzemesini çöpe gönderdi.

Kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alınan kadın, koronavirüs semptomlarına sahip değildi. Fakat koronavirüs, semptomlar gösterilmeden de bazı kişilerde bulunabiliyor. Bundan dolayı kadına koronavirüs testi yapılması planlanıyor. Yönetim de kadına test yaptırılması için gerekli çabayı göstereceklerini ifade etti.

Salgınla mücadele etmeye başlamadan önce bile normal görülemeyecek bu davranış, koronavirüsle bütün dünyanın mücadele etmeye çalıştığı bu günlerde halk sağlığını bozabilecek bir davranış. Bu tür olayların giderek daha fazla artması bekleniyor.
 

DİĞER HABERLER