DÜNYA

Yayın Tarihi: 18.11.2014 Salı 12:02:00

Sağlıklı Pasta Yemek İsteyenler Buyursun!

Sağlıklı Pasta Yemek İsteyenler Buyursun!

Avrupa’da bir ilk özelliği taşıyan 'Pasta Festivali' , Macaristan’ın başkenti Bucaştepe’de kapılarını ziyaretçilerine açtı. Avrupa’da ilk kez düzenlenen festivalin en çok da çocuk ve diyabet hastalarına hitap ettiği açıklandı. Katılımcılar, sağlıklı pasta yenmesi odak konusuyla yapılan pastaların....

Avrupa’da bir ilk özelliği taşıyan 'Pasta Festivali', Macaristan’ın başkenti Bucaştepe’de kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Avrupa’da ilk kez düzenlenen festivalin en çok da çocuk ve diyabet hastalarına hitap ettiği açıklandı. Katılımcılar, sağlıklı pasta yenmesi odak konusuyla yapılan pastaların şeker hastalarını da bu nimetlerden yararlanmalarının sağlandığı ve pasta yapımında kullanılan süt, şeker, un gibi ürünler kullanılmadan sadece karamel ve bademlerle yapılan pastaların ilgi odağı olduğunu açıkladı.

Festivalde yarışmalarda yer aldı. Alice Harikalar Diyarı adlı pasta büyük ödüle layık görüldü. Pastanın sahibi 3 yıldır pasta ustası olduğunu açıklayarak pasta yapımının 2 hafta sürdüğünü belirtti.İnsanların sağlıklı pasta yemesini sağlayan festivalin, tekrar düzenleneceği özellikle çocukların ve diyabet hastalarının pasta festivaline yoğun ilgi göstermesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten (festivalin düzenleyen) Krisztina Novak, festivalin geleneksel festivale dönüştüreceklerini ekledi.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER