EKONOMİ

Yayın Tarihi: 02.01.2017 Pazartesi 11:20:43

Atama bekleyen gıda mühendisleri dikkat!

Atama bekleyen gıda mühendisleri dikkat!

Gıda Mühendisleri Derneği, gıda mühendislerinin istihdam durumunu araştırmak amacıyla "Gıda Mühendisleri İstihdam Analizi Anketi" düzenliyor.

Her yıl binlerce Gıda Mühendisliği Bölümü mezunu olmasına rağmen atamalar yetersiz kalıyor. Gıda mühendislerinin istihdam sıkıntısını araştırmak ve çözüme ulaştırmak amacıyla Gıda Mühendisleri Derneği anket düzenliyor.  Siz de aşağıda verilen link aracılığıyla ankete katılım sağlayarak bu sıkıntının çözülmesi için katkıda bulunabilirsiniz.

http://www.gidamuhendisleri.org.tr/istihdamanketi2016

İşte dernek tarafından yayınlanan bildirinin tam metni:

Değerli Meslektaşlarımız;

​Yıllardır yaşadığımız istihdam sıkıntıları hepimizin malumu, bu sıkıntıların çözümü için en uygun adımın atılması noktasında belirleyici olması için, yaşanan sıkıntıların tanımlarının net yapılması, somut verilere dayandırılması, tespitlerin iyi yapılması adına  2013 yılında “GIDA MÜHENDİSLERİ İSTİHDAM ANALİZİ ANKETİ”ni düzenlemiş ve burada tespit ettiğimiz veriler ışığında hazırladığımız raporları ve sizlerin kaleminden dökülen mektupları ilgili resmi mercilere iletmiştik. Gerek bu ziyaretler ve temaslar gerekse özveriyle yapılan diğer çalışmalarla umut verici sonuçlar alındığına da hepimiz şahidiz. En son yapılan 400 gıda mühendisinin atanmasında bütün bu çalışmaların etkisi yadsınamaz bir gerçek. Yalnız, her yıl yaklaşık 4500 yeni mezunun olduğu bir süreçte bu atamalar çok yetersiz kalmaktadır. Kamuda yapılan atamaların yanında özel sektörde yaşanan sıkıntıların da çözüme kavuşturmadan rahatlama olmayacağı ortada. Bu sebeple 2013 yılında tespit edilen verileri de göz önünde bulundurarak yaşanan sıkıntılarda ne gibi değişimler olduğunu tespit etmek ve yeni raporlar hazırlayarak ilgili resmi mercilere daha kararlı bir şekilde iletmek amacıyla “İSTİHDAM ANALİZİ ANKETİ”ni yenileme kararı aldık.

Anketin daha genel bir sonuç ortaya koyabilmesi için ankete katılmanızı ve diğer meslektaşlarımıza ulaştırılması noktasında gayretlerinizi ve desteklerinizi bekliyoruz. Anketle ilgili yorum, öneri ve görüşlerinizi bilgi@gidamuhendisleri.org.tr  adresine mail olarak gönderebilirsiniz.

Gıda Mühendisleri Derneği olarak çalışmalarımızı takip etmenizi bekliyor, göstereceğiniz kıymetli desteklerinizle çok daha iyilerini hep birlikte başaracağımıza olan inancımızı ifade etmek istiyoruz.

En derin kalbi muhabbetlerimizle…”

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER