EKONOMİ

Yayın Tarihi: 18.03.2018 Pazar 06:30:00

İhracatçılar umutlu döndü

İhracatçılar umutlu döndü

URGE Projesi kapsamında Vietnam'a giden Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi, ülkenin en büyük süpermarket zincirlerinin yöneticileri ve ithalatçılarla iş görüşmesi yaptı.

Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi, bölgenin ihracatını artırmak, alternatif pazarlar oluşturmak için Vietnam'a gitti. URGE Projesi kapsamında 10- 15 Mart tarihleri arasında Vietnam'da çalışma yapan Küme, Antalya'ya umutlu döndü. Küme üyeleri, ülkenin en büyük süpermarket zincirlerinin yöneticilerini ziyaret etti. Meyve sebze halinde incelemeler yapan heyet, Vietnamlı ithalatçılarla iş görüşmeleri yaptı.

Tarım ve gıda ürünleri ithalatı yapan firmaları da ziyaret eden heyet üyeleri, özellikle gübre alanında iş bağlantıları kurdu.

Vietnam programının bir günü B2B iş görüşmelerine ayrıldı. Yaklaşık 50 tedarikçi ve ithalatçı, Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi üyelerine ve ürünlerine büyük ilgi gösterdi. İş görüşmelerinde olumlu sonuçlar alınırken, Vietnam'a yaş meyve sebze ürünlerinin ihraç edilebilmesi için iki ülke arasındaki gerekli anlaşmaların en kısa zamanda imzalanması talebi oluştu.

Etiketler vietnam, tarım, gıda, ithalat,

DİĞER HABERLER