EKONOMİ

Yayın Tarihi: 07.02.2017 Salı 13:28:55

Üreticiden pirinç uyarısı!

Üreticiden pirinç uyarısı!

Pirinç fiyatları son bir ayda %30 yükselerek, kendi rekorunu kırdı. Fiyatların yükselişi orijinal ve yerli ürünlerin de azaldığının habercisi oldu.

Bir süredir pirinç fiyatlarının artışını sürdürmesi ve son 1 ay içerisindeki yaklaşık olarak %30 oranındaki artış, sınırları zorlamaya başladı.

Üreticiler, fiyat artışının yanında yerli pirincin azalması konusunda da uyarıda bulundu. Pirinç bu seyirde devam ederse yerli ürünler Ramazan ayını dahi çıkarmayacak gibi görünüyor. Yerli ürünlerin azalması, bu durumun piyasada bir tehdit oluşturma ihtimali üzerinde de kaygıya neden oldu.

Gıda teröristlerine dikkat!

Piyasadaki pirinç miktarının azalması gıda teröristlerini harekete geçirdiği taktirde, piyasaya sürülmesi olası hale gelen hileli ürünler vatandaşın sağlığı üzerinde tehlike oluşturacak. Vatandaş hem ürün fiyatındaki büyük artış hem de piyasadaki arzın azalması gibi unsurların da etkisiyle, pirinç stoklamaya başladı.

Vatandaş, sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşma düşüncesiyle pirinç stoklamaya devam ederken, piyasadaki pirinç miktarı daha da azalırsa fiyat dengesi de bozulacağından, pirinç neredeyse altın gibi değer kazanacak.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER