ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 02.04.2015 Perşembe 12:13:00

2.Ulusal Resim Yarışması Başladı

2.Ulusal Resim Yarışması Başladı

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nin (SETBİR) sponsorluğunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde düzenlenen “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması”…

Güvenilir gıda konusunda çocuklarda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada çocuklar, düşsel güçleriyle güvenilir gıdayı resmedecek. Türkiye genelinde bulunan özel ve resmi ilkokulların 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüllerde verilecek.   

Türkiye’de süt ve et sektörünün ve bu sektörlere bağlı olan sanayinin gelişmesi için çalışmalar yapan Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği’nin (SETBİR) sponsorluğunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde düzenlenen “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması” için başvurular başladı.

“Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması” ile çocukların güvenilir gıda kavramı ile ilgili hayalleri görsel bir şölene dönüşecek. Yarışmayla, geleceğin bireyleri olacak çocuklarda güvenilir gıdaya dönük farkındalık yaratmak ve bu farkındalığı geniş kitlelere ulaştırmak hedefleniyor.

YARIŞMA İKİ AŞAMADAN OLUŞUYOR


Yarışma, Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 29 bin özel ve resmi ilkokulu kapsıyor. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk aşamasında bölgesel yarışmalar düzenlenerek illerde resim öğretmenlerinden oluşan bir komisyon aracılığıyla her ilin 1., 2. ve 3.’leri belirlenecek. İkinci ve son aşamada ise, tüm yurt genelinde dereceye giren resimler arasında bir değerlendirme yapılarak Türkiye dereceleri ve mansiyonlar sahiplerini bulacak.

2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, 81 ilin 1., 2., 3.’lerine  ve yurt genelinde dereceye giren resimler arasından belirlenecek olan Türkiye 1.’si, 2.’si ve 3.’süne olmak üzere toplam 247 ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren tüm öğrencilere SETBİR ürün seti de hediye edilecek.

Türkiye genelinde 1., 2., 3. ve sponsor özel ödülü almaya hak kazanan resimler Ankara’da yapılacak bir organizasyonla kamuoyuna duyurulacak, organizasyon WEB TARIM TV’den canlı olarak yayınlanacak.
 
Milli Eğitim Bakanlığı ile de işbirliği yapılacak yarışma sonunda dereceye giren eserlerden oluşan gezici sergi, tüm Türkiye’yi dolaşacak.

YARIŞMA TAKVİMİ
YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
DİĞER HABERLER