ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 30.09.2017 Cumartesi 06:00:00

Arzum Okka, festivalde ilgi topladı

Arzum Okka, festivalde ilgi topladı

Geçtiğimiz hafta düzenlenen İstanbul Kahve Festivali’nde Arzum Okka ve Arzum Okka Minio, katılımcıların beğenisini topladı.

21-24 Eylül tarihlerinde Küçükçiftlikpark’ta düzenlenen İstanbul Kahve Festivali’ne yoğun katılım sağlandı. Kahve sektörünün öncü markaları, ürünlerini kahve severlerin beğenisine sundu.


Küçük Ev Aletleri sektöründe 50 yılı aşmış tecrübesiyle festivalde yoğun ilgi toplayan Arzum, 2014 yılında tüketiciyle buluşan Arzum Okka ürünü ve 2017 yılının başında pazara sunulan ve satışı hızla artan Arzum Okka Minio ürünüyle katılım sağladı.

Festivalde CMR Medya’nın sorularını yanıtlayan Arzum Elektrikli Ev Aletleri Pazarlama İletişimi Müdürü Diğdem Cengiz Gürsel’den, Arzum ürünleriyle ilgili bilgi aldık.

Oldukça farklı özellikleriyle kategorisinin öncüsü olan Arzum Okka, muhteşem lezzette közde Türk kahvesi pişiriyor. Üstelik kahvenizi içtikten sonra kahve makinenizi temizlemekle uğraşmıyorsunuz, çünkü ürün zaten tek tuşla kendi kendini temizliyor. Bir kahve makinesinden beklentiniz nedir bilmiyoruz ama Arzum beklentileri oldukça yükseltmiş durumda. Arzum Okka, kahvenizi pişirirken rakıma dahi uyum sağlıyor. Yani, Türk kahvesini nerede ve hangi yükseklikte olursanız olun en ideal pişme sıcaklığı, köpük kıvamı ve lezzetiyle sunmak için otomatik yükseklik ayarlama, bulunduğunuz yerin yüksekliğine uyum sağlama gibi bir özelliği var.

Türk kahvesinin makineleşerek yurtdışına açılmasının önünü açan bir başka konu ise, makinenin kahvenizi doğrudan fincana servis etmesi. Böylelikle kahveniz servis sırasında köpüğünden de lezzetinden de ödün vermemiş oluyor.

Arzum Okka’nın 2 rengi var. Siyah renkte 2, beyazda 2 olmak üzere toplamda 4 renk seçeneğine sahip.

Arzum Okka ailesinin bir başka üyesi ise 9 renk seçeneğine sahip olan Okka Minio ürünü. Okka Minio, bizim daha çok alışık olduğumuz cezve türü bir ürün. 4 fincan kapasiteli ve suyun altında kolaylıkla yıkanabiliyor. Otomatik uyarı sistemi sayesinde kahveniz piştiğinde uyarıda bulunarak taşmayı engelliyor.

Her iki ürün de gerek Türkiye’de gerek yurtdışında çok fazla ilgi görüyor ve aldığı ödüllerin ardı arkası kesilmiyor. Okka Minio, piyasaya çıkar çıkmaz 7 ödüle layık görülmüş.

30 ülkeye ihracat yapan Arzum, Türk kahvesi kültürünün dünyanın farklı yerlerine yayılması, genişlemesi, makineleşme anlamında önündeki bariyerlerin aşılması anlamında büyük önem taşıyan bir sorumluluk üstleniyor.

Özel Haber / Hande Pusat

DİĞER HABERLER