ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 06.05.2017 Cumartesi 06:28:48

Atıklar fidana dönüşüyor

Atıklar fidana dönüşüyor

Çankaya Belediyesi'nin gelenekselleşen “Geri Dönüşümler Fidan Oluyor” Kampanyası, ilk haftasında Çankayalılardan büyük ilgi gördü. Cebeci Çankaya Evi ve Anıtpark’ta başlayan kampanya Ümitköy Çankaya Evi kursiyerlerinin katılımıyla daha da büyüdü.

İki torba geri dönüştürülebilir ambalaj atığı getiren her Çankayalıya bir çam ağacı fidanı hediye edilen kampanya, 15 Mayıs’a kadar sürecek. Çankaya Belediyesi ekipleri ayrıca, atık toplama noktalarında açtıkları bilgilendirme masasıyla vatandaşları ambalaj atıklarının geri dönüşümü hakkında da bilgilendiriyor.

Çankaya Belediyesinin çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm konusunda başlattığı örnek projelerden olan artık gelenekselleşen “Geri Dönüşümler Fidan Oluyor” kampanyası bu yıl da ilçe sakinlerinden büyük ilgi görüyor. 24 Nisan’da Cebeci Çankaya Evi ve Anıtpark’tan başlayan ve iki çöp poşeti dolusu geri dönüştürülebilir ambalaj atığı getiren vatandaşlara çam fidanı hediye edilen kampanya ilçe genelindeki noktalarda sürüyor. Ümitköy Çankaya Evi kursiyerlerinin toplu katılımıyla güzel bir ivme kazanan kampanya kapsamında kurulan bilgilendirme masasında vatandaşlara geri dönüşüm hakkında bilgiler de veriliyor.
Her gün saat 09.00 ile 16.00 arasında geri dönüşüm alımı ve fidan dağıtımı yapan ekiplerin 15 Mayıs’a kadar olan programı şöyle:
4 Mayıs: Kırkkonaklar pazaryeri
5 Mayıs: Cebeci ve Beysukent Çankaya Evleri
6 Mayıs: Çankaya Belediyesi Esat Vergi Tahsil Bürosu ve Ümitköy Çankaya Evi
8 Mayıs: Ayrancı ve Ümitköy pazaryerleri
9 Mayıs: Ata, Beysukent Çankaya Evleri ile Anıtpark
10 Mayıs: İsmail Cem Çankaya Evi, 100. Yıl Pazaryeri
11 Mayıs: Emek ve Keklik pazaryerleri
12 Mayıs: Lozanpark
13 Mayıs: Ümitköy ve Kırkkonaklar pazaryerleri
15 Mayıs: Ümitköy ve Yıldız pazaryerleri.
 

DİĞER HABERLER