ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 22.05.2017 Pazartesi 13:10:00

Bomontiada'da gastronomi rüzgarı

Bomontiada'da gastronomi rüzgarı

Kütahya porselenin sponsorluğunda, Avrasya Aşçılar Derneği'nin bu yıl ilkini düzenlediği İstcookfest 21 mayıs pazar günü Bomontiada'da gerçekleşti.

Kütahya porselenin sponsorluğunu yaptığı, Avrasya Aşçılar Derneği'nin bu yıl ilkini düzenlediği İstcookfest Bomontiada'da düzenlendi.

Festivalin açılış konuşmasını Avrasya Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karaman yaptı.

Karaman Gıdagündemi.com mikrofonuna şunları kaydetti:

"Etkinliği düzenleyen taraf olarak söyleyebileceğimiz şudur ki , hedefimiz üniversite öğrencileriyle duayen şefleri ve tedarikçileri bir araya getirebilmekti. Festivalde müzik olsun, yemek olsun istedik ve çok keyifli bir festival gerçekleştirdik. Hava yağmurlu olmasına rağmen 1000’e yakın katılım sağlandı."Şef Rafet İnce festivalle ilgili görüşlerini Gıdagündem.com'a anlattı.

"Pasta kestik, sohbet ettik, çekiliş yaptık, gastronomi konuştuk, şeflerin dünyasına girdik, şeflerin hikayelerini dinledik. Güzel bir festival oldu."

İnce, gastronomi öğrencilerine tavsiyelerde bulundu

“Şef ve aşçı olmalarını tavsiye etmiyorum, ülkemizde yeterince şef ve aşçı mevcut. Ne olmalarını tavsiye edesiniz derseniz ‘akademisyen’ derim. Bu ülkenin eğitimli genç gastronomi öğrencilerine ihtiyacı var. Özgür, laik ve Atatürk’ün kurduğu bir ülkede yaşıyoruz. Cumhuriyet çocuklarını yetiştirmek istiyorsak eğitimli, donanımlı genç gastronomi öğrencilerine ihtiyaç var demektir. Bunu da sağlayacak kişiler, okullarda okuyan genç şeflerdir. Genç yeteneklerin iyi akademisyen olmalarını diliyorum“

Program şeflerin başarı hikayeleriyle devam etti.

Günaydın Et Restoranları'nın sahiplerinden etin ustası Cüneyt Asan başarı hikayesini anlattı.

Müzik eşliğinde çekiliş yapıldı ve çeşitli hediyeler verildi.

Programın sonunda  Avrasya Aşçılar Derneği'nin 11. yaş gününü kutlamak adına pasta kesildi.

Gıda Gündemi Özel Haber  | Özlem İnci SESÜREN 

DİĞER HABERLER