ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 11.05.2016 Çarşamba 02:00:00

'Bulgur Festivali' gastronomi kenti Gaziantep'te yapılacak

'Bulgur Festivali' gastronomi kenti Gaziantep'te yapılacak

Türkiye'nin ilk Bulgur Festivali gastronomi kenti Gaziantep’te düzenlenecek.

UNESCO tarafından Gastronomi kenti seçilen Gaziantep, Türk geleneksel yemeklerinin tanıtımına katkı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Makarna, Bulgur, Bakliyat, Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu (MBTG) öncülüğünde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve  Gaziantep Üniversitesi tarafından Türkiye’de ilk defa ‘Bulgur Festivali’ düzenleniyor.

Gaziantep’te gerçekleştirilecek etkinlikte, Türkiye’nin çeşitili illerinden gelecek bulgur üreticileri yapacakları yemekler, görsel şovlarla fuara tat ve renk katacak. MBTG’de festivalde ünlü şeflerle standında bulgur yemekleri pişirecek ve bulgur dağıtacak. Gerçekleştirilecek olan “Bulgur Festivali” tanıtım toplantısın da konuşan Makarna, Bulgur, Bakliyat, Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu (MBTG) Başkan’ı Surur Aydın şunları söyledi:
“Amacımız firmalarımızın ürettiği sağlıklı, kaliteli ve lezzetli ürünlerimizi dünyada bilmeyen kimsenin kalmaması. Bu ürünü tanıyanların da tüketiminin artması. Aynı şekilde, yurt içinde de çeşitli etkinliklere katılıyoruz. Düzenlediğimiz bu festival ise tüm etkinliklerimiz içerisinde özel bir yer oluşturuyor. Bu festival yalnızca iç tüketime dönük bir ticari etkinlik değil, daha önemlisi, tüm dünya piyasalarında gururla tanıttığımız milli ürünümüz bulgurun ana vatanına, Gaziantepimize bir saygı duruşu anlamını taşımaktadır.”


[ucluhaber]

DİĞER HABERLER