ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 07.12.2016 Çarşamba 17:35:32

Food Product çalışmalara şimdiden başladı!

Food Product çalışmalara şimdiden başladı!

Antalya’da düzenlenmekte olan 18-21 Ocak 2017 tarihlerindeki Hotel Equipment ve 15-18 Şubat 2017 tarihlerindeki Food Product Fuarları yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına şimdiden başladı.

Antalya’da düzenlenmekte olan 18-21 Ocak 2017 tarihlerindeki Hotel Equipment ve 15-18 Şubat 2017 tarihlerindeki Food Product Fuarları yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına şimdiden başladı.

6 Aralık Salı günü Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de düzenlenen basın toplantısında ANFAŞ – Antalya Fuarcılık A.Ş  Genel Müdürü Sn. Murat Özer, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Osman Ayık,  TÜSİD Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet Gürkaynak EGD Dernek Başkanı Sn. Celal Toprak ve POYD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Edip Nazım Açar konuşmacı olarak katıldılar.

Gıda & İçecek ve Ağırlama-Konaklama sektörlerimizin uluslararası ölçekte hak ettiği yere ulaşabilmesi ve yeni fırsatlara yelken açabilmesinin ilgili kurumların ortak amaçlarla bir araya gelmesiyle mümkün olacağına inanan ANFAŞ, dünyanın çeşitli ülkelerinden ilgili profesyonelleri sektördeki gelişmelerin sergileneceği fuarlarında buluşturuyor.

ANFAŞ Genel Müdürü Özer de "Amacımız fuarlara ziyaretçi kalitesini artırmak. Böylece fuarın ekonomiye sağladığı katma değer de artacak," dedi. Özer, Antalya'ya yurt dışından 255 şehirden 61 havayolu şirketinin direkt uçuş gerçekleştirdiğini kaydederek, fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı olduğunu, kış aylarında bile Antalya'dan 35-40 ülkeye uçulabildiğini söyledi. Özer, amaçlarının ziyaretçi kalitesini artırmak olduğunu belirterek, böylece ekonomik katkının da artacağını, Türkiye'nin 410 fuarla ekonomiye 1,4 milyar avro katma değer sağlarken, Almanya'nın 371 fuarla 23,5 milyar avro katma değer sağladığını sözlerine ekledi.

ANFAŞ ANTALYA EXPO CENTER BÜYÜDÜ VE YENİLENDİ!            

ANFAŞ-Antalya Fuarcılık A.Ş. bugünkü ekonomik şartlara rağmen 30.000.000 TL’ye yaklaşan yatırımını tamamladı.

Yenilenen fuar alanı ile 40.000 m2kapalı ve 20.000 m2 açık sergi alanı ve 15 adet kongre, konferans ve seminer salonları ile sektöre ve ülkeye hizmet etmeye devam ediyor.

ANFAŞ – YURT DIŞI VE YURT İÇİ ZİYARETÇİ VE TANITIM ÇALIŞMALARINA ŞİMDİDEN BAŞLADI
YENİ İŞBİRLİKLERİ VE DAHA FAZLA ZİYARETÇİ & HEDEF ÜLKELERDEN ALIM HEYETLER
TANITIMLAR HIZLA DEVAM EDİYOR!

Bu yıl özellikle Afrika, Ortadoğu, Arap Yarımadası, Türki Cumhuriyetleri, Rusya ve İran’ın öne çıkacağı Hotel Ekipmanları ve Gıda fuarlarında bu bölgeler gelecek olan ziyaretçiler ile fuar katılımcısı bir araya gelecek.

BU YILKİ YENİLİLİKLER ARASINDA;

•             DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu & ANFAŞ iş birliği ile her iki fuar içinde İran'dan 100’erkişilik alım heyeti organizasyonuna başlandı.
•             BAKA - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı & ANFAŞ iş birliği ile her iki fuar içinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ve Arap Yarımadası bölgesinden 200’er kişilik alım heyetleri için çalışmalar şimdiden başlatıldı.
•             TÜROFED -Türkiye Otelciler Federasyonu ve AKTOB - Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ile yapılan ziyaretçi tanıtım çalışmalarıyla her bir fuar için 81 ilde tanıtım çalışması yapılması ve 500'er kişilik A+ ve A-sınıfı alıcıların fuara getirilmesi için protokol imzalandı.
•             MÜSİAD - Müstakil İş Adamları Derneği & ANFAŞ işbirliğiyle Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere, 28 ülkenin yurt dışı temsilcilikleriyle ziyaretçi tanıtım çalışmalar başlatıldı: Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Kazakistan, Kırgızistan,  Suudi Arabistan, ABD, Avustralya, Avusturya, Brüksel, Danimarka, Almanya, Hollanda, Gürcistan, Katar, K.K.T.C., Irak, Hollanda, İngiltere, Japonya, Macaristan, Makedonya, Nijerya, Fransa, Çin, Romanya, Singapur ve Ukrayna.
•             BAİB - Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin katkıları ve Ekonomi Bakanlığı destekli alım heyetini kapsayan ülkeler:
Hotel Ekipmanları Fuarı: Almanya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Tunus, Mısır, İtalya, Balkan Ülkeleri, İran, Irak, Türki Cumhuriyetleri, K.K.T.C., Afrika, ADB, Polonya, Pakistan, İngiltere, Fransa, Yunanistan
Gıda Fuarı: Fransa, Almanya, Rusya, Gürcistan, Moldova, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, İran, Irak, İngiltere, Hollanda, ABD, İtalya, Libya, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Mısır, Brezilya, Malezya, Azerbaycan, Çin, Japonya, Kazakistan, Kosova, K.K.T.C., Tunus, Fas, Nijerya
•             TESK - Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı ve Antalya Esnaf ve Sanat Odaları Birliği Başkanı ile tanıtım ve yurt içi ziyaretçi çalışmaları ve alım heyetlerinin fuara getirilmesi için çalışmalara başlandı
•             TUSİD- Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği ve GİMAT -Gıda ve İhtiyaç
Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği ile hem katılımcı, hem ziyaretçi tanıtım ve davet çalışmalarına başlandı.

Toplantıda konuşan TÜROFED – Türkiye Otelciler Federasyonu – Yönetim Kurulu Başkanı Ayık "Bir zamanlar sadece tezgah üretirken şu anda her türlü otel ekipmanı üretir hale geldik. Bu büyük avantajlarımızdan," şeklinde konuştu. Başkan Ayık, 2016'nın turizm sektörü için zor geçtiğini belirterek 2017'den umutlu olduklarını söyledi. Türkiye'nin tekrardan turizm sektöründe en önemli noktalara geleceğini vurguladı.

ANFAŞ'ın sektörün en  önemli fuarlarından birini organize ettiğini dile getiren Ayık, şirketin, son yıllarda yapılan yatırımlarla en önemli fuar merkezlerinden birisine sahip olduğunu söyledi. Ayık, Antalya'nın her yıl 10-11 milyon misafiri ağırladığını, turistlere her fiyat kategorisinden alternatif sunduğunu anlatarak, bu şehirde daha iyi fuarların yapılması temennisinde bulundu. Kendilerinin de federasyon olarak tüm bileşenleri ile fuara katkı sağlayacaklarını aktaran Ayık, fuarcılığın devlet politikası olarak görülmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayık, “ANFAŞ’la beraber yürümeye devam ediyoruz,” şeklinde konuştu.

TUSİD - Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak, Hotel Equipment Fuarını her yıl olduğu gibi bu yıl da desteklediklerini belirterek turistik işletmecilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu fuarın yurt içi ve yurt dışında yeni açılan turistik işletmelerden her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Dernek olarak hedeflerinin, "Yurt dışındaki müşterilerini yurt içindeki fuarlarda ağırlamak" olduğunu dile getiren Gürkaynak, bu sayede bazı tanıtım ve pazarlama maliyetlerinin azaldığını vurguladı.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Edip Nazım Araç, sektörün içinde bulunan bütün otel yöneticilerini fuara davet edeceklerini belirterek, "Elimizdeki teknolojik ilerlemeleri görmek gerekiyor. Şu ana kadar eksik yaptığımız görevleri yerine getirmek ve fuarlara katılmak istiyoruz." dedi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak, sektörün markalı bir gıda fuarının olmasını çok istediğini belirterek, "Fuar katılımcıları, 'Biz bu yılki gelişmeleri burada göreceğiz' diyerek önceden biletini almalı. Gıda alanında marka bir fuara ihtiyacımız var." dedi.

DİĞER HABERLER