ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 28.05.2014 Çarşamba 14:00:00

Future Fish Eurasia Fuarı

Future Fish Eurasia Fuarı

Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, 05 - 07 Haziran 2014 tarihlerinde, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda, Avrasya Fuarcılık tarafından organize edilecektir.

Türkiye’nin Tek Su Ürünleri Fuarı FUTURE FISH EURASIA

Future Fish Eurasia 2014 Fuarı’nda, 11.000m²’lik alanda, 300’ün üzerinde yerli ve yabancı firma, en yeni ürün ve hizmetlerini sergileyecektir. 2014 yılında 7. edisyonu organize edilecek olan fuar, sadece ülkemizin değil, bölgemizin de en önemli ve etkili uluslararası su ürünleri organizasyonlarından biri haline gelmiştir. Yerli ve yabancı birçok yayın organında ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen uluslararası fuarlarda tanıtılarak, katılımcı ve ziyaretçi sayısını her yıl artıran Future Fish Eurasia Fuarı, Türk su ürünleri sektörünün gelişiminde, markalaşmasında, su ürünleri tüketiminin ve ihracatının artırılmasında katkılar sağlamaya devam edecektir.
  
Future Fish Eurasia Fuarı, başta T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ege İhracatçı Birlikleri ve Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG) olmak üzere, sektörün tüm dernek, birlik, kurum ve kuruluşlarının, lider firmalarının, üniversitelerin ve basının tam desteği ile organize edilmektedir.

İhracat Şampiyonu Sektör SU ÜRÜNLERİ


Türk Su Ürünleri Sektörü'nün ihracat verilerine bakıldığında; 2011 yılında 1 milyar 418 milyon dolar olan ihracat rakamımızın, 2012 yılında yüzde 17’lik bir artışla 1 milyar 664 milyon dolara ulaştığını görüyoruz. 2013 yılının ilk üç ayında, balık fiyatlarında ve ihracatımızda yaşanan artışı da göz önünde bulundurduğumuzda, 1 milyar 850 milyon dolarlık ihracat bekleniyor. Sektör, 2014 yılı için 2 milyar dolarlık ihracat hedefi koyarken, 2023 hedefi ise 3,5 milyar dolar olarak belirlenmiş durumda. Türkiye’nin AB’ye ihraç edebildiği tek hayvansal ürün olan su ürünleri, iç pazardaki tüketimi de her geçen gün artırarak, yıldızı parlayan sektör olmaya devam edecektir. Future Fish Eurasia Fuarı, üreticiden tedarikçiye öğrenciden akademisyene kadar bu yıldız sektörün her kesiminin alternatifsiz buluşma platformudur.

Vakit Kaybetmeden Standınızı Rezerve Edin

Sektörden gelen yorumlar ve gösterilen büyük ilgi, Future Fish Eurasia 2014 Fuarı’nın son derece başarılı ve verimli olacağının sinyallerini vermektedir. Fuara her yıl düzenli olarak katılan firmaların büyük çoğunluğu mevcut stantlarını korumaktadırlar. Fuar satış ve tanıtım çalışmalarının başlamasından kısa bir süre sonra, alanın büyük kısmı hızla dolmaktadır. Bu nedenle, Future Fish Eurasia 2014 Fuarı’na katılmayı planlayan firmaların, diledikleri konum ve metrajla fuarda yer alabilmek için vakit kaybetmeden standlarını rezerve etmeleri önerilmektedir.

FUTURE FISH EURASIA SU ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜNÜN BULUŞMA NOKTASI


Future Fish Eurasia Fuarı, yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin ajandasında sağlam bir yer edinmiş, konusunda bölgemizin en etkili uluslararası fuarı olarak sektörün buluşma noktası haline gelmiştir. Future Fish Eurasia 2014 Fuarı ziyaretçileri, sektördeki en yeni ürün ve teknolojileri bir çatı altında izleme fırsatı bulacaktır.

Ağırlıklı olarak Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelecek sektör profesyonelleri; fuarda taze, dondurulmuş ve işlenmiş su ürünlerinden, akuakültür, balıkçılık ve işleme makine ve ekipmanlarına; aşı ilaç ve dezenfektanlardan soğutma sistemleri ve buz makinalarına kadar geniş bir ürün yelpazesini yakından tanıyarak vizyonlarını genişletme, işlerini geliştirme fırsatı bulacaklardır. Sektörün lider kurum ve kuruluşlarının yer aldığı Future Fish Eurasia Fuarı, su ürünleri ya da ekipmanları satın almak isteyen kuruluşlar, sektöre giriş yapmak isteyen yatırımcılar, öğrenciler ve akademisyenler için de kaçırılmaz bir fırsattır.
 
Ziyaret Saatleri: 10:00 - 19:00 (Perşembe - Cumartesi)

Fuar Alanı: Uluslararası İzmir Fuar Alanı, 2. Salon Kültürpark, İzmir. Not: İhtisas fuarıdır. Sektör temsilcileri ücretsiz olarak ziyaret edebilir.

ZİYARETÇİ PROFİLİ

    İthalatçı ve ihracatçılar
    Toptan ve perakende balık pazarlamacıları
    Kültür balıkçıları
    Otel, restoran ve süpermarketler
    Reisler ve balıkçılar
    Su ürünleri işleme sanayi
    Su ürünleri mühendisleri
    Öğretim görevlileri ve öğrenciler
    Su Ürünleri Dairesi ve İl Müdürlükleri
    Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı
    Yatırımcılar
    Acenteler
    Araştırma merkezleri
    Konsolosluklar ve Ticaret Odaları
    Birlik, dernek ve kooperatifler

Etiketler ,

DİĞER HABERLER