ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 26.01.2015 Pazartesi 17:58:00

Gastronomi Şölenine Davetlisiniz!

Gastronomi Şölenine Davetlisiniz!

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) iş birliğinde, CNR EDT Expo 2015 -Ev Dışı Tüketim-Gıda Ürünleri, Sarf Malzemeleri, Ekipmanları Üreticileri ve Tedarikçileri Fuarı, 25- 28 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek.

İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın desteğiyle CNR EXPO Yeşilköy'de organize edilecek fuar, ev dışında vakit geçirilen mekanların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet veren öncü markaları bir araya getirecek. Gastronomi ve mutfak kültürü alanlarını, Türkiye'de daha ileriye taşıyacağı hedefleniyor. EDT EXPO Fuarı, 45 bin metrekare alanda düzenlenecek. Almanya, Belçika, İngiltere, Fransa, Romanya, Rusya, İtalya, İspanya gibi çok sayıda ülkeden sektörün öncü markalarının katılım göstereceği fuarı, 55 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Black Box'ta profesyonel şefler yarışıyor

EDT EXPO 2015 Fuarı, birbirinden renkli yarışmalara sahne olacak. Fuar kapsamında CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek yarışmalarda Türkiye'nin seçkin otel, restoran ve pastanelerinin mutfak ekipleri ve üniversiteli şef adayları yarışacak. Bilinen tatların yanında, yeni tatların da ortaya çıkarılmasını sağlayacak  yarışmalar, Gökmen Sözen Görsel İletişim Hizmetleri organizatörlüğünde yapılacak. Ünlü otel ve restoranların profesyonel şefleri Black Box Yarışması'nda bu yıl ikinci kez bir araya gelecek. Unilever Food Solutions ana sponsorluğunda, 25 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek yarışmada, gruplar üç farklı yemek hazırlayacak. Yasemin Ataman'ın başkanlığını yaptığı jüri, yarışmanın başarılı yemeklerini belirleyecek ve ödüller sahiplerini bulacak.Türkiye'nin en iyi 8'i çikolataya, pastaya dönüşecek

Pastacılık, çikolata, heykel ve unlu mamuller sektörlerinin gelişimine katkıda bulunmayı, Türkiye'deki ve dünyadaki trendleri yakalamak için şeflerin ufkunu açmayı, yaratıcılıklarını  geliştirmeyi amaçlayan Gastrobosphorus Pastacılık Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması, 26 Mart 2015 günü organize edilecek. Ülker Eksper ana sponsorluğunda düzenlenecek yarışmanın teması Türkiye’nin 8 harikası olacak.

8 grubun katılacağı yarışmada, her grup pasta, pralin çikolata, heykel ve unlu mamuller alanlarında değerlendirilecek. Yarışmanın kazananlarını Niyazi Çapraz'ın başkanlığını yaptığı jüri belirleyecek ve ödüller sahiplerini bulacak.

Osmanlı mutfağı füzyona uğrayacak

Tarihi Osmanlı tatlarını füzyona uğratarak yemeklerine modern yorumlar getirecek Osmanlı Mutfağı Yarışması da 27 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. CNR Holding ve Etüder ana sponsorluğunda düzenlenecek yarışmada,  8 takım başlangıç, ana yemek ve tatlı olarak üç yemek hazırlayacak. Gruplar ayrıca sofra düzeni, menü ve şerbetlerden de puan alacak. Yarışmanın kazananları, Vedat Başaran’ın başkanlık yapacağı jüri tarafından belirlenecek ve ödüller sahiplerini bulacak.Üniversiteli genç yetenekler sektöre kazandırılacak
Henüz eğitim gören genç yetenekleri sektöre kazandırmak, aynı zamanda şef adaylarının yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeleri amacıyla Şeflerin Düellosu Yarışması düzenlenecek. Tamamen lokal ürünlerin kullanılacağı yarışma, 28 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. 8 grubun katılacağı Şeflerin Düellosu Yarışması'nda, her grup ana yemek ve tatlı olmak üzere iki yemek hazırlayacak. Mehmet Gök'ün liderliğindeki jüri, yarışmanın başarılı yemeklerini belirleyecek ve ödüller sahiplerini bulacak.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER