ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 18.02.2015 Çarşamba 10:35:00

Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Resim Yarışmasının Başvuru Tarihi Açıklandı

Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Resim Yarışmasının Başvuru Tarihi Açıklandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, güvenilir gıda konusunda çocuklarda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla ikincisi düzenlenecek olan “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Ulusal Resim Yarışmasının başvurularının…

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, güvenilir gıda konusunda çocuklarda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla ikincisi düzenlenecek olan “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Ulusal Resim Yarışmasının başvurularının 3 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye genelindeki ilkokulların 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya, Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliğinin (SETBİR) sponsor olacağı belirtildi.

Çocukların hayallerini resim aracılığıyla görsel bir şölene dönüştürecek yarışmayla, özellikle geleceğin bireyleri olacak çocuklarda, güvenilir gıdaya dönük bilinç ve farkındalık yaratılmasının hedeflendiği belirtilen açıklamada, Türkiye'de genç nesillerin gıda güvenirliğine dair bilgi ve birikimlerini, beklenti ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturarak gıda güvenirliği konusunun geniş kitlelere duyurulması planlanıyor.

Açıklamaya göre yarışma, Türkiye genelindeki yaklaşık 29 bin ilkokulu kapsayacak. Yarışma kapsamında 81 ilin birinci, ikinci ve üçüncülerine toplam 243 ödül verilecek. Yurt genelinde dereceye giren resimler arasından belirlenecek olan Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsüne de ödüller verilecek. Yarışma  Milli Eğitim Bakanlığı'yla işbirliği içerisinde yapılacak. Yarışma sonunda dereceye giren eserlerden oluşan gezici sergi, tüm Türkiye'yi dolaşacak.


Etiketler Resim, Yarışma, Gıda, SETBİR,

DİĞER HABERLER