ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 17.09.2014 Çarşamba 15:12:00

Gıda Zirvesi Bu Kongrede!

Gıda Zirvesi Bu Kongrede!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, Uludağ Üniversitesi ile Tarım İl Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak olan 3. Uluslararası Gıda Kongresi'nin tarihinin 26-27 Eylül olarak belirlendiği bilgisi verildi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur...

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, Uludağ Üniversitesi ile Tarım İl Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak olan 3. Uluslararası Gıda Kongresi'nin tarihinin 26-27 Eylül olarak belirlendiği bilgisi verildi.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, yapılacak olan gıda kongresi hakkında şunları aktardı:

“Tarımda ilk 5 içerisinde yer almak istiyoruz. Bunu sağlayabilmek için de vasıflı nüfusun yanında kamunun ve özel sektörün Ar-Ge’ye daha fazla kaynak ayırmasını sağlamamız lazım. Büyümenin anahtarı için her adımda inovasyonu kültürümüzün bir parçası haline getirmeliyiz.”

Ayrıca Gıda Güvenliğinin sağlanmasının; toplumun yeterli ve dengeli beslenmesi, ürün kalitesinin kontrol altına alınması ve tüketici haklarının korunması için şart olduğunu ifade ederek Türkiye’nin ekolojik avantajlarından kaynaklanan ürün çeşitliliği ve kalitesini ekonomik anlamda değerlendirmesi için gerekli olan; işleme, ambalajlama, muhafaza etme ile gıda kalite ve kalite yönetim sistemlerinin geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasının da önemli olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Bursa 3. Uluslararası Gıda Kongresi'nin, 2 gün boyunca ‘Güvenilir Gıda Stratejileri’ temasıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceğinin de bilgisi verildi.

Kongrede "İleri Gıda Teknolojileri ve Gıda Biliminde İnovasyon, Türk Gıda Sanayisinin Global Vizyonu, Gıda Sektöründe Sürdürülebilirlik, Beslenme ve Tüketici Sağlığına Yönelik Yeni Eğilimler, Fonksiyonel Gıdalar, Kalite Faktörü ve Haksız Rekabete Etkileri" konularının uzmanlar tarafından ele alınacağı aktarıldı.


Etiketler ,

DİĞER HABERLER