ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 30.08.2016 Salı 14:46:27

Hem eğlenceli hem eğitici!

Hem eğlenceli hem eğitici!

2016 yılı başında sürdürülebilirlik alanında tüketici odaklı çalışmalarına hız veren DİMES, eğlence ve eğitimi bir arada sunan bir etkinlikle çocuklara geri dönüşümü anlatıyor.

 2016 yılı başında sürdürülebilirlik alanında tüketici odaklı çalışmalarına hız veren DİMES, eğlence ve eğitimi bir arada sunan bir etkinlikle çocuklara geri dönüşümü anlatıyor.

Tetra Pak işbirliğinde, ‘Dönüşüm Doğamızda’ konseptiyle tüketicileri arasında atıklarını ayrı biriktirme, boş karton ambalajı geri dönüşüm kutusuna atma davranışını yaygınlaştırmayı hedefleyen DİMES, İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi önünde gerçekleştirilecek etkinlikte, eğlenceli oyunlar, çocuklara yönelik eğitim aktiviteleri ve sosyal medya kullanımıyla tüketicilerin çevre bilincini teşvik edecek.

DİMES’in, Tetra Pak işbirliğinde İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi önünde gerçekleştireceği ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğinde eğlence ve eğitim bir arada sunuluyor. Katılımcılar, geri dönüşüm konulu eğlenceli oyunlarla güzel vakit geçirirken, çocuklarda geri dönüşüm ve çevre bilincini teşvik edecek, onların yaratıcılığını destekleyecek eğitim ve deneyim aktiviteleri de gerçekleşecek.

Katılımcılar, yaşadıkları deneyimi sosyal medya üzerinden sevdikleriyle paylaşmaya davet edilecek.

Ayrıca özel bir atölye alanında, çocuklar aileleriyle birlikte DİMES meyve suyu Tetra Pak karton ambalajlarını kullanarak istedikleri şekilleri kesecekler. Bir robot, bir güneş, bir bulut ya da bir uzay gemisi, hayal ettiklerini, yapmak istediklerini ambalaj kutularından hayata geçirecekler.

Çevre sürdürülebilirliği alanında daha fazla değer üretmek için, tüketiciler başta olmak üzere, tüm paydaşlarıyla el ele veren, birlikte atılacak küçük adımların, yapılacak küçük şeylerin, büyük değerlere dönüşmesini hedefleyen DİMES’in Tetra Pak işbirliğinde gerçekleştireceği ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğinde, sizi ve dilerseniz ailenizi ve sevdiklerinizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tarih: 3 Eylül 2016, Cumartesi
Yer: İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi Önü
Etkinlik Başlangıcı: 11:00
Etkinlik Bitimi: 19:00
 

DİĞER HABERLER