ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 09.08.2017 Çarşamba 15:25:00

Kiva ile Anadolu’dan Lezzet Hikâyeleri

Kiva ile Anadolu’dan Lezzet Hikâyeleri

Kiva, geleneksel mutfağın en sevilen yemeklerinin yanı sıra, bölgelere özgü bilinmeyen lezzet hazinelerini de deneyimli Şef Deniz Şahin yönetiminde misafirleriyle tanıştırıyor.

Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel lezzetlerini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, geleneksel mutfağın en sevilen yemeklerinin yanı sıra, bölgelere özgü bilinmeyen lezzet hazinelerini de deneyimli Şef Deniz Şahin yönetiminde misafirleriyle tanıştırıyor.

Geçtiğimiz günlerde yöresel lezzet hikâyelerini bölge halkından dinlemek için Tokat’a giden Şef Deniz Şahin ve Kiva ekibi, aynı zamanda Tokat lezzetlerinin yapılışına dair inceliklerin anlatıldığı videoları da sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaşıyor.


Türkiye’nin tüm bölgelerinden lezzetlere yer verilen Kiva Bomonti menüsünde, iştah kabartan Siner Kebabı başta olmak üzere, Tokat mutfağının özel yemekleri yer alıyor. Yerel üreticilerin en doğal ürünlerini Kiva mutfağına taşıyan Şef Deniz Şahin; Anadolu’nun birçok bölgesine gerçekleştirdiği lezzet keşifleri ile bölgeye has geleneksel pişirme alışkanlıklarını da yerinde öğreniyor.Tokat’ın iddialı tatlarından Siner, erikli yavan sarma, baklalı sarma, erik çiri, çökelekli katmer ve leylek giliğinin yapım süreçlerini, yerel ustaların hünerli ellerinden görerek deneyimleyen Kiva ekibinin, bu lezzetlere dair özel tarifleri ve püf noktalarını paylaştığı çekimler, sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolardan takip edilebiliyor.

Etiketler kiva, lezzet hikayeleri,

DİĞER HABERLER