ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 25.09.2014 Perşembe 13:43:00

Marifetlerini Sergileyecekler!

Marifetlerini Sergileyecekler!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve fırıncılık sektörünün dünyadaki en prestijli yarışması olan 'Fırıncılık Dünya Şampiyonası'nda fırıncılar ter dökecek. ‘Louis Lesaffre Cup’a başvuru sürecinini...

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve fırıncılık sektörünün dünyadaki en prestijli yarışması olan 'Fırıncılık Dünya Şampiyonası'nda fırıncılar ter dökecek. ‘Louis Lesaffre Cup’a başvuru sürecinini, 30 Eylül’den 15 Ekim 2014 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.Türkiye’de Özmaya şirketi ile faaliyet gösteren dünya maya devi Lesaffre’nin, ulusal ve uluslararası seçmelerle dünyanın en iyi fırıncılarını belirleyerek fırıncılık sektörünün dünyadaki en prestijli ve önemli yarışması Bakery World Cup’a (Fırıncılık Dünya Şampiyonası’na) hazırladığı yarışma kapsamında, Türkiye için ilk aşamada İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da yapılacak elemelerle ‘Türkiye Fırıncılar Milli Takımı’ belirlenecek. Özmaya’nın ana sponsorluğu ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun resmi desteğiyle düzenlenen yarışma kapsamında tüm Türkiye’den adayların başvuruları bekleniyor.


 
Başvurular, İstanbul, Adana, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek bölgesel elemelere davet edilecek yarışmacıları belirleyecek. Kasım ayında bu 4 ilde gerçekleştirilecek bölgesel seçim sürecinin ardından ise Kasım sonunda İstanbul’da yer alan ‘Baking Center’da yarışmanın son ayağı yapılacak ve yarışmanın 3 kategorisinin birincileri ‘Türkiye Milli Fırıncılar Takımı’nı oluşturacak.  

Yarışma, hamurişlerinden gastronomiye farklı kategorilerde gerçekleşeceği için fırıncılar kadar hünerine güvenen tüm unlu mamül şeflerinin ve ustalarının da başvurusuna açık… ‘Baget ve dünya ekmeği’, ‘Viennese hamurişleri ve özel ekmekler’ ve ‘Sanatsal parça’ olmak üzere 3 kategoriden oluşan yarışmada, takımı oluşturan her bir takım üyesi, bir kategori için yarışacak.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER