ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 29.07.2016 Cuma 11:38:46

Sektöre ‘Fayda’lı Oluşum

Sektöre ‘Fayda’lı Oluşum

Yeme-İçme Profesyonellerini eğitim, etkinlik ve iş ağı temelinde bir araya getirmeyi ve sektöre toplam fayda sağlamayı amaçlayan Yeme İçme Profesyonelleri Derneği, düzenlediği lansman ve tanışma etkinliğinde, sektörün tüm paydaşlarından temsilcileri

Yeme İçme Profesyonelleri Derneği (YİP) Yönetim Kurulu Üyeleri ile derneğin amaç ve hedeflerinin tanıtıldığı etkinlik, aynı zamanda 500 sektör profesyonelini, iş ağı (network) temelinde bir araya getirdi. CVK Park Bosphorus Otel’de dün düzenlenen etkinliğe, otel genel müdürleri, restoran, kafe ve catering işletmecileri, yiyecek-içecek müdürleri, aşçılar, akademisyenler, gastronomi yazarları, bloggerlar, gazeteciler, satış ve pazarlama uzmanları, franchise yöneticileri, sommelier, kahve, alkollü içecek uzmanlarının yanı sıra çok sayıda tedarikçi firma temsilcisi ile birçok sektör duayeni katıldı.

Yeme-içme sektöründe iş gören tüm paydaşları, etkinlik ve iş ağı temelinde buluşturmak amacıyla yola çıktıklarını kaydeden YİP Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Koç, aynı zamanda tedarikçileri, yeme-içme işletmeleriyle farklı etkinliklerde buluşturarak, ölçek ekonomisi oluşturmak gibi bir misyon üstlendiklerini söyledi. Yeme-içme/gastronomi sektörünü, uluslararası arenada temsil etmek ve bir marka haline getirmek istediklerini sözlerine ekleyen Koç, “Hayallerimizi gerçekleştirmek adına sektörde gerek marka olmuş gerekse farklı mecralarda ve iş kollarında faaliyet gösteren değerli yönetim kurulumuzla kolları sıvadık. Elbette sadece yönetim kurulumuz değil, bu yolda bize destek veren kişi ve kuruluşlarla işbirliklerimizi geliştirerek, yeni işbirlikleri oluşturarak, bu keyifli oluşumun büyümesi için elimizden geleni yapacağız. Çalışmalarımızı, sektörün bir bütün olarak, orantılı büyümesi ve sektörde toplam fayda sağlamak için planlıyoruz. Hedeflerimize ulaşabilmenin en önemli yolu ise sektör profesyonellerinin bireysel, işletmelerin de kurumsal üyeliklerinden ve her türlü katkılarından geçiyor. Nicelik ve nitelik olarak ne kadar büyürsek, sektör olarak da marka haline geleceğiz” diye konuştu.

Toplantının öncesinde ve sonrasında birer saat olarak gerçekleştirilen ‘iş ağı’ temelindeki tanışma etkinliklerinde ise, sektör profesyonelleri tanışıp kartvizit alışverişinde bulundular. Fuayede stant kuran, KasapDöner, İnoksan, Ekol Gıda, Ecolab, MOC (Ministry of Coffee), Erenil, Arkhe Yazılım, Techno Tem, Baron Şarapçılık, Tomurcukbağ Şarapları, Almat Matbaa gibi tedarikçi firmalar da sektör profesyonellerine ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulup, yeni iş bağlantıları kurdular.
 
Derneğin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Necdet Koç – Operasyon Yöneticisi, Eğitmen, Yazar
Aydın Demir - Feriye Palace Executive Chef
Elif Korkmazel – Aşçı, Yazar, Televizyon Programcısı, Eğitmen, Danışman, Sunucu
Prof. Dr. Haluk Levent - İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı
Timur Er – Hard Rock Cafe Operasyon Müdürü
Doç. Dr. Dilistan Shipman - Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı
Doğuş Çelik – Keyveni Kurumsal Yemek Genel Müdür Yardımcısı
Merve İşeri – Kitchen Creates Kurucusu
Erkan Demirer – Morini Restoran Satın Alma Müdürü
İzem Armağan – Teşvikiye Merkez Köftecisi Kurucusu, Instagrammer (#blondiecheff)
Bertan Demir - Radisson Blu Hotel Şişli Bar Süpervizörü
Murat Güreş – İşletmeci, Kahve Uzmanı

Web: http://yemeicmeprofesyonelleri.org/


 

DİĞER HABERLER