ETKİNLİKLER

Yayın Tarihi: 10.09.2014 Çarşamba 16:55:00

Sirha İstanbul Olağanüstü Programla İkinci Raunda Hazırlanıyor

Sirha İstanbul Olağanüstü Programla İkinci Raunda Hazırlanıyor

İlki geçen yıl yapılan Sirha İstanbul Restoran, Otel işletmeleri ve Yiyecek içecek sektörü buluşması bu yıl daha kapsamlı bir şekilde ziyaretçilerine kapısını açıyor

Fransa'nın Lyon kentinde, 1983 yılında ilki düzenlenen Sirha, bu yıl Sirha İstanbul olarak ülkemizde 2. kez düzenleniyor. Üst düzey bir Otel ve Yiyecek Hizmetleri fuarı olan Sirha İstanbul, Türkiye’de Otel ve Restoran Sektöründeki profesyoneller için bir referans noktası olarak konumlanmış durumda. Sirha Lyon bugün yaklaşık 3.000 katılımcı ve markasıyla aralarında 1.800 şefin bulunduğu 185.000 profesyonel ziyaretçiyi ağırlamakta olup, 2013 ilk kez ülkemizde düzenlendiğinde 145 katılımcı ve 8000 e yakın seçkin yiyecek hizmeti profesyonelini bir araya getirdi.Sirha İstanbul, 2014 Kasım ayında daha zengin ve eşsiz bir içerikle yapılacak. Kapsamı da, otel ihtiyaçlarını karşılayacak ve yiyecek hizmet sektörünü tamamlayacak şekilde genişletilecek: 180 tane uluslararası ve yerli katılımcının fuarda yer alması bekleniyor ve bu katılımcılar yiyecek ve içecekten mutfak ve otel ekipmanları, masa üstü takımı, kahve, dekorasyon ve servislere uzanan kapsamlı bir teşhir gerçekleştirecekler.İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan Sirha İstanbul 2014, prestijli etkinlikler ve animasyonlardan oluşan bir programa ev sahipliği yapacak ve yiyecek, ekipman ve servislerden oluşan pazarın tümüne yönelik tek otel restoran cafe fuarı olma niteliği taşıyor.Türkiye’de en eski ve devlet kuruluşu olmayan gastronomi derneği konumundaki Mutfak Dostları Derneği ile Metro Toptancı Market, Sirha İstanbul 2014 kapsamında, Anadolu’nun Lezzet Envanteri adlı bir gastronomi ve kültür etkinliğini birlikte düzenleyecek. Bu etkinlikte, Türkiye coğrafi markasını taşıma belgesi bulunan gastronomi ürünlerinin yanı sıra bu listede yer alma potansiyeli bulunan ve birçoğu unutulmaya yüz tutmuş diğer bazı ürünler sergilenecek ve geleneksel bir pazar yeri veya panayır tarzında kurulacak.Fuarın açılış günü Slow Food hareketi ve Mutfak Dostları Derneği bir araya gelerek ESSEDRA listesinde yer almaya hak kazanmış 28 farklı ürünü sergileyecek ve çeşitli formatlarda tadım seansları düzenleyecek. Fuarın ikinci ve üçüncü gününün teması Anadolu Kahvaltısı olacak. Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerinde kahvaltılık olarak tüketilen yiyecekler sergilenecek ve katılımcılar bu ürünlerin tadına bakabilecek. Ayrıca Türkiye’de Özmaya şirketi ile faaliyet gösteren maya devi Lesaffre’nin, Fırıncılık Dünya Şampiyonası’nda yarışacak ülke takımlarını belirlediği Louis Lesaffre Cup elemelerini gerçekleşmesinde rol alacaklar.

Sirha İstanbul, 3 günlük fuar esnasında birçok yarışma ve organizasyonlara evsahipliği yaparken 10.000 civarında katılımcı bekliyor.


Etiketler ,

DİĞER HABERLER