GÜNDEM

Yayın Tarihi: 04.06.2018 Pazartesi 12:00:00

Askerler acilen hastaneye kaldırıldı

Askerler acilen hastaneye kaldırıldı

Denizli’de gıda zehirlenmesi sebebiyle rahatsızlanan askerler hastaneye kaldırıldı.

Denizli’de 62 asker geçirdikleri gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastanelere ve tugay revirine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Edinilen bilgilere göre, olay Denizli Tugay Komutanlığı’nda meydana geldi. İddialara göre, tugayda vatani görevini yapan askerler öğlen karavanasında çıkan yemekten yediler. Sonrasında ise 62 asker, kusma, ishal şikayeti ile tugay revirine başvurdu. Sonrasında ise durumları kötü olan askerlerden 26 tanesi belli zaman aralıkları ile gün içerisinde Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.

Geriye kalan askerle ise tugay revirinde muayene edilerek müşahede altına alındılar. Gece saatlerinde Denizli Valisi Hasan Karahan beraberinde Denizli 11. Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk ve Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk ile Denizli Devlet Hastanesi’nde tedavileri devam eden askerleri ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı. Tedavileri devam eden askerlerin hayli bitkin oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Hastane çıkışında kendisini bekleyen gazetecileri açıklamalarda bulunan Vali Karahan, olayın çok yönlü araştırıldığını kaydetti. 26 askerin halen çeşitli hastanelerde tedavilerinin devam ettiğini ifade eden Vali Karahan, olayın adli ve idari yönden araştırıldığını belirtti.

Vali Karahan, “62 asker bu tür şikayetlerle başvurmuş. Dün geceden hatta dün akşamdan itibaren şikayetlerin olduğu, teker teker. Şu anda hayati tehlikesi olan asker yok. Gıda ve su olabilir araştırılıyor gerekçeleri. Dışarıda yemek yiyenler var. Dolayısıyla hepsi değerlendiriliyor.

DİĞER HABERLER