GÜNDEM

Yayın Tarihi: 30.11.2017 Perşembe 09:15:00

Bursa’ya Değer Katan Gıda Marka Ödülleri sahiplerini buldu

Bursa’ya Değer Katan Gıda Marka Ödülleri sahiplerini buldu

İnteraktif Pazarlama Zirvesi, Bursa'da düzenlenen 11. Anadolu turunun üçüncü zirvesinde Kente Değer Katan Marka Ödülü'nü gıda sektöründe Uludağ Maden Suyu, Aroma, Sütaş ve Erikli aldı.

İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) 11. Anadolu turunun üçüncü zirvesi, Bursa’da gerçekleşti. Zirvede sahiplerini bulan Kente Değer Katan Marka Ödülü’nü alanlar arasında, gıda sektöründen Uludağ Maden Suyu, Aroma, Sütaş ve Erikli de yer aldı.

Marketing Türkiye Dergisi’ni de bünyesinde barındıran Marketing Management Institute tarafından düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama etkinliği olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) Anadolu, 11. yılında “Yeni Nesil İşler ve Ürünler” temasıyla 28 Kasım’da Bursa’da yapıldı.

Kente Değer Katan Marka Ödülleri

Bursa’nın önde gelen markalarını buluşturan zirve, Marketing Türkiye’nin Akademetre Araştırma ve Stratejik Planlama şirketi ile birlikte Bursa’da gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre Kente Değer Katan Markalar ödül töreni ile son buldu.

Törende, gıda ve içecek sektöründen Uludağ Maden Suyu, Aroma, Sütaş ve Erikli’nin yanı sıra Yeşim Tekstil, Tofaş, Özdilek, Limak Uludağ Elektrik, Medical Park da ödül aldı.

Erikli başarısının sırrını Bursalı markalarla paylaştı

İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde Bursa’ya Değer Katan Marka Ödülü’nü alan ambalajlı su sektörünün önde gelen firmalarından Erikli & Nestlé Waters’dan Türkiye Pazarlama Direktörü Tolga Unvan, “Türkiye’nin sevgilisi, Bursa’nın Erikli’si” başlıklı bir sunum yaptı. Unvan, sunumunda şunları söyledi:

“Uludağ’ın lezzetini, iyilik ve canlılığını Bursa’dan tüm Türkiye’ye ulaştırıyoruz. Kaynağımızı aldığımız Bursa, bizim için çok kıymetli. Marka olarak Bursa’ya değer katan adımlar atıyoruz. Bursa’dan kazandığımızı yine Bursa’ya yatırıyor; yeni yatırım ve desteklerle Bursa’ya katkımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin sponsorları arasında yer almaktan ve Marketing Türkiye ile birlikte Bursa’ya değer katan markaları ödüllendirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu törende Erikli olarak bizim de ödül almamız çok anlamlı oldu.

Bu şehre yatırım yapan, katkı sağlayan tüm markalarla birlikte Bursa’nın Türkiye ekonomisi içindeki yerini daha da güçlendireceğimize inanıyoruz. Erikli olarak biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.”

“Ambalajlı su sektöründe rekabet yoğun”

Yarım asrı aşkın bir marka mirasına sahip olan Erikli’nin Türkiye’nin en sevilen suyu olma yolculuğunu anlatan Ünvan, “Ambalajlı su sektörü rekabetin yoğun olduğu bir sektör. Erikli olarak biz uzun yıllardır bu sektörde başarımızı sürdürüyoruz. Bu başarının en önemli sırrı tüketicimizi dinlemek, anlamak ve onun ihtiyaçlarına yanıt verecek çözümler sunmak. Biz hiçbir zaman sadece kendi markamızı düşünerek çalışmadık, sektörümüzü büyütmek için yenilikçi adımlar attık. Bugün Türkiye ambalajlı su sektörünün lideriyiz; iki yıl üst üste Lovemark seçildik. Bundan sonra da Uludağ’ın iyilik ve canlılığını öncü uygulamalarla tüm Türkiye ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Elde ettikleri başarılarda her kanaldan tüketici ile birebir iletişim kurmanın önemli rol oynadığına değinen Ünvan, mobil uygulamadan Ramazan kampanyasına, çekilişlerden sosyal medya yönetimine pek çok kanaldan yürüttükleri iletişimle fark yarattıklarını vurguladı.

DİĞER HABERLER