GÜNDEM

Yayın Tarihi: 22.12.2017 Cuma 10:30:00

Çok gezen mi bilir çok tadan mı?

Çok gezen mi bilir çok tadan mı?

Türk gastronomisine katkılarıyla adından söz ettiren Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, yepyeni bir eserle takipçilerinin karşısına çıktı.

Turizm ve gastronomide markalaşmak isteyen kişi ve kurumlara verdiği hizmetle Marka Doktoru olarak tanınan, Gastronomi Turizmi kavramını ülkemizde ilk kez kullanan ve öğreten Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, sektöre damga vuracak bir kitapla okuyucularının karşısına çıktı.Eğlenceli  anlatımlarıyla; yediği yemeklerin tadından, film eleştirilerine kadar yaptığı yorumlarla çok konuşulacak olan Boztepe CMR Medya’ya, şu cümleleri kurdu:“Çok Gezen mi Çok Tadan mı” aslında yaşanmış olayların derlenmesi sonucu ortaya çıkmış bir eser. Yediğimiz, içtiğimiz, gezdiğimiz, gördüğümüz yerleri ilgi çekici bir anlatımla okuyuculara aktardım. Türk gastronomisine katkı sağlayan Gastronomi Turizmi Derneği’nin kuruluş aşamasından dernek üyelerine, iş birliği yaptığımız kuruluşlardan izlediğim bir sinema filminin yorumuna kadar birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bir kitap.”

Farkındalık yaratacak

“Türkiye’de değerlerimizin unutulması gündemde ve bu benim hassasiyetle üzerinde durduğum bir konu. Türkiye’nin ana değerlerinin tekrar hatırlatılmasına yönelik bir çalışmadan bahsediyoruz. Bu konuyla ilgili olarak, Türk insanının kendi farkındalığını yaratmasını amaç edinerek yazdığım bir kitabı sizlerin beğenisine sundum."Hayat felsefesini; ‘Gezmek, gezerken insanlarla iletişim kurmak ve bir yandan da yeni lezzetleri tadarak doğru şekilde yorumlamak’ olarak özetleyen Boztepe, alt yapısını merak ettiğimiz bu eserin arkasında 3 yıllık bir emeğin olduğunu belirtti.


Gıda Gündemi Özel Haber   /   Özlem İnci Sesüren 

DİĞER HABERLER