GÜNDEM

Yayın Tarihi: 07.09.2017 Perşembe 10:15:00

Dev fabrikadaki grevde son gelişme!

Dev fabrikadaki grevde son gelişme!

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayii A.Ş.'de toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine başlatılan grev, gelişmeler nedeniyle sona erdi.

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayii A.Ş.'de toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine başlatılan grev, tarafların aylık ücretlerde ortalama yüzde 19.40 oranında ücret artışını kabul etmesi nedeniyle sona erdi.

Tek Gıda-İş Sendikasının örgütlü olduğu Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayii A.Ş. iş yerinde 24. dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde herhangi bir anlaşmaya varılamaması nedeniyle 17 Ağustsos’ta greve gidilmişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından tarafların tekrar bir araya geldiği ve iş sözleşmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Büyük fabrikada grev başladı

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş., konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, “Şirketimiz Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş. ile TEK Gıda-İş Sendikası arasında 24'üncü dönem toplu iş görüşmeleri 9 Mart 2017'de başlamıştır.Yapılan ilk görüşmelerde karşılıklı anlaşma sağlanamamış, sendika grev kararı alarak, 17 Ağustos 2017 tarihinde iş durdurmuştur.

Bu süreçte yapılan görüşmeler dün tamamlanmış olup, aylık ücretlerde ortalama yüzde 19.40 oranında ücret artışı taraflarca kabul edilmiş ve anlaşmaya varılmıştır.

Grev 5 Eylül 2017 tarihi itibarı ile sona ermiş ve fabrikamızda üretim yeniden başlamıştır.

Çalışanları, çiftçileri, tedarikçileri ve bayileri ile kurduğu güçlü bağlarla yarım asra yakın süredir ülke ekonomisine değer katan Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş olarak, kurulduğumuzdan beri çalışanlarımızın haklarına ve iş barışına önem vermekteyiz.

Bu sürecin her iki tarafiçin de hayırlı olmasını diler, anlaşmaya varmış olmaktan mutluluk duyduğumuzu bildirmek isteriz. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

DİĞER HABERLER