GÜNDEM

Yayın Tarihi: 03.08.2019 Cumartesi 11:51:52

İmamoğlu'ndan kurban satış ve kesim alanlarına denetim

İmamoğlu'ndan kurban satış ve kesim alanlarına denetim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurban satış ve kesim alanlarını denetledi, vatandaşları sokaklarda kurban kesmemeleri konusunda uyardı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki kurban kesim ve satış alanlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Satış alanlarındaki hayvan sahipleriyle de görüşen İmamoğlu, bir kurbanlık satıcısıyla sembolik pazarlık yaptı.

İmamoğlu’ndan vatandaşlara: “Sokaklarda kurban kesmeyin”
Daha sonra gazetecilere Kurban Bayramı hazırlıkları hakkında bilgi veren İmamoğlu, vatandaşlara sokaklarda kurban kesimi yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu. İmamoğlu, “Kurban Bayramı’nın en sağlıklı şekilde geçmesini diliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Özellikle kesim noktalarında çok fazla insan yığılmaması, belli yaştaki çocukların götürülmemesi makbuldür, diye düşünüyorum. Çok sayıda kesim aynı anda yapılmaktadır. Vekalet vererek süreci yönetebilirsiniz. Herkesin o ortamda bulunmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Allah kabul etsin. Kurban Bayramımız mübarek olsun. İnşallah kazasız, sıkıntısız İstanbul’a yakışmayan görüntülerin olmadığı sokakta hayvanların kovalamadığı ya da kovalanmadığı bir kazayla insanların yaralanmadığı bir Kurban Bayramı diliyorum” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER