GÜNDEM

Yayın Tarihi: 01.12.2017 Cuma 09:45:00

İşte 2018 yılının en önemli teması

İşte 2018 yılının en önemli teması

Gıda bileşenleri firması Beneo, prebiyotik logosunun tanıtımını yaptı.

Gıda bileşenleri firması Beneo, prebiyotik logosunu Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı’nda (FiE 2017) tanıttı. Yeni logo ile imalatçılar, ürünlerindeki onaylı etkileri, daha net bir şekilde duyurabilecek.Bu yıl Frankfurt’ta düzenlenen Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı’nda (FiE 2017) onuncu yılını kutlayan Beneo, “prebiyotik logo”sunun da tanıtımını gerçekleştirdi.

Ürün ambalajı üzeri için tasarlanan yeni logo, prebiyotik hindiba kökü liflerinin sindirim sağlığı ve sağlıklı yaşam üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekiyor.

Sindirim sağlığı yükselen trend!

Tüketiciler arasında popülerliği artmakta olan “sindirim sağlığı”, beslenme trendleri analisti Julian Mellentin’e göre, 2018 yılının en önemli teması olarak görülüyor.

Bu trendi yakından takip eden, Beneo’nun prebiyotik logosu, “Beneo Orafti® inulin kullanılan ürünlerde; Beneo liflerine özel “Hindiba inülini, dışkılama sıklığını arttırarak normal bağırsak fonksiyonlarına katkıda bulunur.” sağlık beyanı ile birlikte kullanılabilecek.

Tüketici prebiyotik terimini çekici buluyor!

Beneo tarafından son dönemde gerçekleştirilen tüketici araştırmasının sonuçları, çalışmaya katılan her üç kişiden ikisinin “prebiyotik” terimini çekici bulduğunu ortaya koydu.

Elde edilen bu veriler doğrultusunda Beneo, müşterileri tarafından paket üzerinde kullanılabilecek özel logoyu tasarladı. Tüketicilerin ambalaj üzerindeki bilgilerin şeffaflığına artan ilgisi göz önüne alınarak geliştirilen prebiyotik logo ile imalatçılar, daha net ve çekici bir şekilde, ürünlerindeki onaylı etkileri duyurabilecek.

Pazardaki tek bitkisel prebiyotik

Beneo Yönetim Kurulu Üyesi Dominique Speleers, son on yıldır bileşenlerin bilimsel dayanaklarını güçlendirmeye odaklandıklarını, potansiyelini tüketici çalışmaları yoluyla test ettiklerini ve üreticilere bugünkü müşteri beklentilerini karşılayan bileşenler temin etmeye özen gösterdiklerini söyledi. Speleers, “Bizim için bir sonraki adım, müşterilerimizin, hindiba kökü liflerinin kanıtlanmış faydalarını ambalaj üzerinden iletişimle tüketiciye sunmalarını sağlamaktır.

Pazardaki tek bitkisel prebiyotik olan Beneo’nun fonksiyonel bileşenleri, tüketicilerin artan sindirim sağlığına faydalı ürün taleplerini, imalatçıların karşılamasına yardımcı oluyor.”  dedi.

DİĞER HABERLER