GÜNDEM

Yayın Tarihi: 02.06.2020 Salı 13:40:25

Restoranlar kapanınca elde kaldı

Restoranlar kapanınca elde kaldı

Korona virüs salgını nedeniyle en çok etkilenen sektörlerin başında yeme- içme sektörü geldi. Kilogramı 7,400 dolar (50 bin TL) satılan trüf mantarının depolarda kaldığı kaydedildi. Kilosu 50 bin liraya satılıyordu: Restoranlar kapanınca elde kaldı

Korona virüsünün en çok vurduğu sektörlerden biri restorancılık oldu. Ülkelerin bir kısmında restoranlar kapalı bir kısmında ise çok katı kurallar ile hizmet veriyor.Ultra lüks restoranlar ise çalıştırdıkları insan sayısı ve yemeklerinin yüksek ücretlerinden dolayı paket servise uygun da olmadıkları için daha zor günler geçiriyor.Bloomberg'de yer alan habere göre Avrupa'da ünlü restoranlara trüf mantarı satan John Gregson İtalya ve İspanya'dan topladığı trüf mantarlarını kilogramı 7,400 dolara (50 bin TL) restoranlara satıyor fakat bu yıl ürünlerinin çoğu elinde kaldı.

Dünyadaki restoranların yüzde 80'inin şu an kapalı olduğu tahmin ediliyor. TruffleHunter isimli trüf mantarı satan şirketin başında bulunan Gregson, “Siparişlerimin çoğu şu an kapalı olan Michelin yıldızlı restoranlardan geliyor” diye konuştu.   

DİĞER HABERLER