GÜNDEM

Yayın Tarihi: 11.01.2018 Perşembe 12:30:00

Umut Kafe umut dağıtıyor

Umut Kafe umut dağıtıyor

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) Ford Otosan’ın desteği ile hayata geçirdiği “Umut Kafe”, 10-11 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da Technogym’de yerini alıyor.

Kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine iş ve ek maddi destek sağlamak üzere gezici bir kafe olarak hizmet veren Umut Kafe, Türkiye’de Wellness hayat tarzının yaygınlaşmasına öncülük eden Technogym’in Esentepe’deki Merkez ofisinde 2 gün boyunca umut dağıtacak.Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Nerede Yaşam Varsa Orada Umut Vardır” inancı ile Ford Otosan’ın desteğiyle hayata geçirdiği Umut Kafe, aynı zamanda bir KAÇUV destekçisi olan Technogym’de umut dağıtmaya hazırlanıyor. KAÇUV’un Aile Evi’nde ve hastanelerde kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine istihdam ve ek gelir sağlamak amacıyla gezgin kafe olarak hizmet veren Umut Kafe, 10-11 Ocak tarihlerinde herkesi Esentepe’’deki Technogym Türkiye’de buluşmaya davet ediyor. Daha sağlıklı bir dünya için faaliyetlerine devam eden Technogym de 10-11 Ocak tarihleri arasında Umut Kafe aracılığı ile hem sağlıklı yaşamı hem de umudu çoğaltmaya ev sahipliği yapacak.

Umut Kafe kanserli çocukların ailelerine ek gelir sağlamak için yollarda!

KAÇUV’un umut dağıtan sosyal sorumluluk projesi “Umut Kafe”, bir transit aracın gezici kafeye dönüştürülmesiyle hayata geçirildi. İstanbul’un çeşitli noktalarında çay, kahve ve atıştırmalık servisi yapan Umut Kafe, çocuklarının tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ve bu nedenle mevcut işlerini kaybeden toplamda 50’den fazla ebeveyne istihdam sağlıyor. Mart 2012 – Kasım 2017 tarihleri arasındaki verilere göre Aile Evi’nde ekonomik olarak yetersiz 169’u çocuk toplam 606 kişiye konaklama desteği veren KAÇUV, yıl süresince 17 kişiye Umut Kafe içerisinde çalışma, 36’sına da Aile Evi’nden Umut Kafe için yiyecek üretim yapma seçeneği sunarak, yılda 50’den fazla ebeveyne gelir kaynağı yaratıyor.

DİĞER HABERLER