GÜNDEM

Yayın Tarihi: 17.07.2017 Pazartesi 09:20:00

Unilever'ın gözü o markanın gıda biriminde

Unilever'ın gözü o markanın gıda biriminde

Kraft Heinz'in Unilever'i satın almak için ikinci teklifini vermesi beklenirken Unilever de Reckitt'in gıda birimini satın almak için yarışıyor.

ABD'li milyarder yatırımcı Warren Buffett'ın gözünü diktiği Hollandalı Unilever'ın da İngiliz tüketim malları üreticisi Reckitt Benckiser'ın gıda birimini satın almak istediği konuşuluyor.

Buffett'ın Brezilyalı 3G Capital Partners ile ortaklığı bulunan Kraft Heinz'in Unilever'i satın almak için ikinci teklifini vermesi beklenirken Unilever de Reckitt'in gıda birimini satın almak için ABD'li konserve et imalatçısı Hormel Foods Corp ile rekabet halinde.

Sunday Times'ın kaynaklara dayandırdığı habere göre Unilever ve Hormel, 2,9 milyar dolara ulaşma ihtimali olan olası bir anlaşmada ön sıralarda yer alıyor.

Buffett hikayesi 

Unilever'i bu yıl Şubat ayında 140 milyar dolara satın almayı deneyen Kraft Heinz'in ise iki teklif arasındaki yasal sürenin dolmasıyla birlikte yaz sonunda rakibini satın almak için yeniden harekete geçmesi bekleniyor.

Şubat'tan sonra Unilever hisselerinin yüzde 20 yükselmesi nedeniyle Buffett ortaklığının teklifini bu kez 200 milyar dolara çıkarması gerekebilir.

DİĞER HABERLER