TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 26.05.2015 Salı 15:39:00

“Ramazan’da fiyatlar artmayacak, gerileyecek“

“Ramazan’da fiyatlar artmayacak, gerileyecek“

Reis Gıda’nın kurucusu Mehmet Reis, Ramazan Ayı’nda kuru gıda fiyatlarının zamlanmayacağını hatta yüzde 10’luk bir düşüş olabileceğini söyledi.

Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Ramazan Ayı’nda fiyatlarda bir artış olmayacağını söylerken, yüzde 10’luk bir düşüş olabileceğini de sözlerine ekledi.

Ramazan zammına karşı olduklarını belirten Reis, “Pirinç, kuru fasulye ve bulgur türlerinde fiyatlar iniyor. Buğday ve mercimekte de durum öyle. Bu nedenle Ramazan ayında fiyat artışı olmayacaktır. Biz de Ramazan ayı için kumanyada yer alacak Reis ürünlerinde fiyat indirimi yaptık.” ifadelerini kullandı.

Kumanya paketlerine dikkat

Mehmet Reis, Ramazan Ayı’nda gündeme gelen ‘kumanya paketlerine’ dikkat dilmesi gerektiğini belirterek, "İthal ve pişmeyen eski mahsul ürünler, ne yazık ki kumanya paketlerinde satışa sunulabilmektedir. Tavsiyemiz; tüketicinin kumanya paketlerini almadan evvel içlerini kontrol edilmesidir. Ürün türünün ve menşeinin yazılıp yazılmadığına ve kaliteye bakmaları çok büyük önem taşıyor. Maneviyat yüklü olan bu ayda yardım yaparken; evleriniz için satın aldığınız, mutfağınızda pişirdiğiniz ve güvendiğiniz markalı ürünleri tercih etmeniz ile uygun bir adım atmış, yaptığınız yardımın hakkını vermiş olursunuz. Ayrıca kolilerde bulunan ürünlerin gıda kodeksine uygunluğunun ilgili merciler tarafından kontrol edildiğinden emin olun.” diyerek sözlerini tamamladı.

DİĞER HABERLER