TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 18.08.2014 Pazartesi 16:50:00

187 Bin 500 Liralık Ödül

187 Bin 500 Liralık Ödül

Endüstriyel gıda alanında dünyaca ünlü isimler bulunuyor.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin düzenlediği "1.Ulusal Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması"na 170'in üzerinde tasarım ile katılım gerçekleşti.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği açıklamasına göre, 11 tasarımın yarışacağı finallerde toplam 187 bin 500 liralık ödül dağıtılacak.

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar Mamulleri İhracatçı Birliği, Ekonomi Bakanlığı, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) desteğiyle genç tasarımcıların önünü açmak için düzenlenen "1.Ulusal Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması"na öğrenci ve profesyonel kategorilerinde 170'in üzerinde tasarım başvurusu yapıldı.

Yaratıcılık, sektöre katkı, uygulanabilirlik, çevrecilik gibi kriterlere göre seçilecek 11 proje 10 Eylül'de finalde yarışacak.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Milan Politeknik Üniversitesi Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Marinella Ferrara, Uluslararası Gıda Tasarım Topluluğu Kurucusu Dr. Francesca Zampollo ve IED-Avrupa Dizayn Enstitüsü Gıda Tasarımı Yüksek Lisans Programı Öğretim Görevlisi Paolo Barichella gibi endüstriyel gıda alanında dünyaca ünlü isimler bulunuyor.

Lisans öğrencileri kategorisinde 35 bin lira, profesyoneller Kategorisi'nde 100 bin lira olmak üzere "Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması"nda 135 bin lira ve "Ar-Ge Proje Pazarı"nda 52,5 bin lira olmak üzere iki yarışmada toplam 187 bin 500 lira para ödülü dağıtılacak.

"Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması" nda "Profesyoneller" kategorisinde birinciye 55 bin lira ikinciye 30 bin lira üçüncüye ise 15 bin lira ödül verilecek.

Öğrenci kategorisinde ise birinci olan yarışmacı 20 bin lira, ikinci 10 bin lira, üçüncü ise 5 bin lira ödül almaya hak kazanacak.

"Ar-Ge Proje Pazarı"nda ise birinciye 30 bin lira, ikinciye 15 bin lira, üçüncüye ise 7 bin 500 lira ödül verilecek.

Bunun yanında "Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması" için lisans öğrencileri kategorisinde birincilik ödülü kazanan grubun endüstriyel tasarımcısına yurtdışındaki tasarım okullarında 2 yıllık eğitim imkanı, grubun gıda mühendislerine ise "TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü"nün sunduğu 2015 yılı eğitim programlarından seçeceği iki eğitime ücretsiz katılım imkanı sunulacak

Etiketler ,

DİĞER HABERLER