TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 07.12.2016 Çarşamba 12:28:17

9 bin işçi için kampanya başlatıldı!

9 bin işçi için kampanya başlatıldı!

Gıda-İş Sendikası, Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun yöresinde ÇAYKUR’da çalışan 9 bin mevsimlik işçinin kadroya alınması talebiyle kampanya başlattı.

DİSK/Gıda-İş Sendikası, ÇAYKUR’da mevsimlik olarak çalışan işçilerin daimi kadroya alınması için imza kampanyası başlattı. Mevsimlik işçilerin yılda 150 gün çalıştığını, diğer günler ise çalışamadığını belirten Gıda-İş Bölge Temsilcisi Ramazan Sarıoğlu, herkesi imza kampanyasına destek vermeye çağırdı.

Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun yöresinde ÇAYKUR’da çalışan 11 bin 500 işçinin 9 bini mevsimlik işçi olarak çalışıyor. Daha önce de mevsimlik işçilerin kadroya alımı talebini dile getiren DİSK’e bağlı Gıda-İş Sendikası, bu kez de imza kampanyası başlattı. 4 ay sürecek kampanya kapsamında ilk stant Rize merkezde açıldı.

Kampanyaya yoğun bir katılımın olduğunu belirten Gıda-İş Bölge Temsilcisi Ramazan Sarıoğlu, “1000’e yaklaşan sayıya ulaştık” dedi. Mevsimlik işçilerin yaşadığı sorunun ciddi boyutta olduğunu dile getiren Sarıoğlu, “Bu ülkede 12 ay boyunca çalışan zar zor geçinirken 4 ay çalışmayla bir insan nasıl geçinebilir?” diye sordu.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER