TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 24.03.2020 Salı 19:27:00

Açıkta gıda satışına ceza uygulaması

Açıkta gıda satışına ceza uygulaması

Mersin’de koronavirüs riskine karşı açıkta gıda satan pastane sahibine para cezası kesilirken, Tarsus'ta da sokağa çıkma yasağına uymayan 65 yaş üzerindeki 20 kişiye para cezası uygulandı.

Mersin’de koronavirüs riskine karşı açıkta gıda satan pastane sahibine para cezası kesilirken, Tarsus ilçesinde de  sokağa çıkma yasağına uymayan 65 yaş üzerindeki 20 kişiye para cezası uygulandı.

Koronavirüs salgınına karşı önlemler artırılırken, açıkta gıda satan işletmelere de göz açtırılmıyor.

Mersin’de açıkta gıda satışına ceza

Akdeniz Belediyesi zabıta ekipleri, gıda satışı yapan iş yerlerini denetledi. Denetimde, açıkta gıda satan ve daha önce uyarılan pastane sahibine, Kabahatler Kanunu kapsamında 392 TL para cezası kesildi.

Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, halk sağlığı konusunda sert tedbirler aldıklarını, uyarıları dikkate almayan işletmelerin ruhsatlarının iptal edilebileceğini de söyledi.

65 yaş yasağına uymayan 20 kişiye para cezası

Mersin’in Tarsus ilçesinde ise, 65 yaş ve üstüne getirilen kısıtlama nedeni ile polis kent merkezinde denetimlerini yoğunlaştırdı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında denetimleri artıran polis ekipleri, yaptıkları anonslarla vatandaşları evde kalmaları yönünde uyardı ve kimlik kontrolleri yaptı.

Tüm uyarılara rağmen sokağa çıkma yasağını ihlal eden 65 yaş üstü 20 kişiye, Kabahatler Kanunu gereğince 392’şer TL ceza kesildi. Toplamda 7 bin 840 TL ceza kesilirken, vatandaşlar ve polis arasında zaman zaman yaşanan ilginç diyaloglar dikkat çekti.

Polis, bankada para çekmeye çalışanlara yardım etmeyi de ihmal etmedi. 
Etiketler mersin, tarsus, gıda, ceza,

DİĞER HABERLER