TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 13.02.2014 Perşembe 15:33:00

Canan Karatay “Gıda Mühendisliği Saçmalık“

Canan Karatay “Gıda Mühendisliği Saçmalık“

Karatay Diyeti ile ünlenen Prof. Dr. Canan Karatay facebook sayfasında, gıda doğal olmalı, mühendisi mi olur şeklindeki açıklaması büyük tepki topladı

1967 Yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan ve tıp alanında bir çok hizmeti bulunan Karatay, "Karatay Diyeti" isimli kitabı ile diyetisyenlik sektörünede el atmış bulundu. Kitap sayesinde ismi çokça duyulan Karatay, facebook ta paylaştığı bir yorum ile tepkileri üzerine çekti.

Facebook ta yaptığı açıklama ile Gıda Mühendisliğinin saçma bir meslek grubu olduğunu ve gıdanın mühendisi olmayacağına değinen Karatay, gıdaların doğal olması gerektiğini savundu. Bu açıklaması ile ilgili meslek grubundan bir çok kişi yorum yaparak tepkilerini dile getirdi. Tepkiler arasında "çağdaş tıp çok saçma, sizde koca karı ilacı yazın", "bu meslek yeni çıkmadı, yeni haberdar olduğunuzu düşünmek bile komik" gibi yorumlar yer aldı.

İşte ilgili facebook yazısı:
Birçok yorumu silerek tepkilere karşı durmaya çalışan Canan Karatay, bu açıklaması ile sorun yaşayacak gibi görünmekte.. 
Etiketler ,

DİĞER HABERLER