TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 01.07.2019 Pazartesi 18:27:50

CSS Legal: İngiltere'de Ankara Anlaşması Vizesi ile yeme-içme sektöründe fırsat!

CSS Legal: İngiltere'de Ankara Anlaşması Vizesi ile yeme-içme sektöründe fırsat!

Gıda sektörü, yatırımcılar için hiçbir zaman değer kaybetmeyecek bir alan. İnsanlığın var oluşundan bu yana hep yükselişte olan bu sektöre 21. yüzyılda yatırım yapmak oldukça karlı olacaktır.

Özellikle İngiltere’de dünya mutfaklarından gıda üreticiliğine kadar her alanda yeme-içme sektöründeki canlılık, yatırımcılar için çekici bir pazar oluşturuyor. İngiltere’de bu alanda iş kurmak istiyorsanız Ankara Anlaşması Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Birçok kişinin bilmediği bu vize türü ile gıda sektörünün her alanında kendi işinizi kurarak İngiltere’de yeni bir hayata adım atabilirsiniz. 
 

Gıda Perakendeciliği

Restoran

Organik/Diyet Gıda Satıcılığı

Gıda Ambalajlama ve Üreticiliği

Dönerci

Kebapçı

Kafe İşletmeciliği

Çay Üreticiliği ve Operatörlüğü

Meyve Suyu Üreticisi

Lokmacı

Süt ve Süt Ürünleri Operatörlüğü

Yemek Stilistliği (Food Styling)

Tatlıcı

Et Ürünleri Satımı

Gıda Mühendisi

Sofralık Zeytin ve Zeytinyağı Operatörlüğü

Ev Yemekleri

Kasaplık

Lokantacılık

Büfecilik, Bayilik, Bakkallık, Marketçilik

Gıda Laboratuvar Teknisyenliği

Sebze-Meyve ve Ürünleri Operatörlüğü

Pizzacılık

Dondurulmuş Gıda ÜreticiliğiYukarıda bu sektöre ilişkin hangi işlerin kurulabileceğine dair örnekler verilmiştir. Bunların dışında daha yüzlerce meslek dalında iş kurabileceğiniz Ankara Anlaşması Vizesi, başvuru şartları ve gerekli belgeler hakkında tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Ankara Antlaşması Vizesi 18 yaşından büyük her Türk vatandaşının başvurabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. İstediğiniz alanda istediğiniz çalışma koşullarını yaratarak İngiltere’de yaşama fırsatı sunan bu vize türü ile iş kuran kişiler yapacakları işe göre gelir elde edebiliyor. Kafe işletmecisi, dönerci, kebapçı, restoran işletmecisi, tatlıcı, gıda üreticisi vb. sektörlere yönelen bireylerin kazançları başvuru sahibinin vereceği hizmet, satacağı ürün ve lokasyona göre değişiklik gösterebilecektir. 

Ankara Anlaşması Vizesi ile başka hangi işleri yapabileceğiniz, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği gibi hususlarda İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış CSS Legal danışmanlarıyla irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.  

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi’ne İngiltere’de daha önceden bulunmayan bireyler başvurabileceği gibi, İngiltere’de İngiltere İş Vizesi, İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Evlilik Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi gibi vize türlerine sahip olarak bulunan kişiler de iş potansiyelini veya bu alanda bir açık görerek başvuru yapabilecektir. 

Ankara Antlaşması Vizesi başvuru şartları sağlanabilirliği noktasında diğer İngiltere vizesi türlerinden ayrılmaktadır. Başvuru koşulları yüksek standartlar içermemektedir. Başvuru yapmadan sağlanması gereken şartlar, bireylerin hangi işi yapacağına ve yaşam standartlarına göre değişmektedir. 

İngiltere vizesi başvurularında uzman bir firma ile iletişime geçerek danışmanlık alınmasıyla Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında büyük oranda olumlu sonuç alınabiliyor. İngiltere vize başvurularında profesyonel ve güvenilir CSS & Co Legal Services uzmanları ile başvuru sürecini kolaylaştırabilirsiniz. 

Sermaye limiti bulunmayan Ankara Antlaşması Vizesi ile yapacağınız işe, finansal yeterliliklerinize ve işin yöntemine (iş yeri açmak, ortaklık kurmak vb.) uygun şekilde sermayenizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. 

Çalışma şeklini başvuru sahibinin belirleyebildiği Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında, ister evden (home office), ister mobil (freelance), ister iş yeri açarak, var olan bir iş yerine ortak olarak ve daha birçok şekilde iş kurmak mümkün. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. 

İngilizce dil seviyenizin, İngiltere’de yapmayı hedeflediğiniz işin gerektirdiği ve başkalarına ihtiyaç duymayacağınız kadar olması yeterli olabilecektir. 

İngiltere’de kurmak istediğiniz işte bilgi ve donanıma sahip olduğunuzu başvuru dosyanıza koyacağınız evraklarla belgelemeniz beklenmektedir. Gerek diploma, eğitim veya staj sertifikaları, mesleki kurslar; gerekse daha önce çalıştığınız iş yerlerinden alacağınız referans mektupları gibi belgeler başvuruyu güçlendiren faktörler. 

-    Diplomanız, 
-    Eğitimleriniz,
-    Çalışma deneyimleriniz vb. hususlara dair belgelerin başvuru dosyasında bulunması sonucun büyük oranda olumlu olmasını sağlıyor. 

Gıda sektöründe hangi meslek grubundan başvuru yapacak olursanız olun, kuracağınız işten para kazanma potansiyelinizin olduğunu vize memuruna kanıtlamanız gerekir. Tüm iş ve iş yeri giderlerinin çıkarılmasından sonra kalan gelirle hem vize sahibi hem de varsa bağımlılarının yaşam masrafları karşılanabilmelidir. Ek olarak, gıda sektöründe iş kuran bireylerin potansiyel müşterilere sahip olması gereklidir. Müşterilerle yapılacak anlaşmalar, sözleşmeler, müşterilerle kontak kurulduğunu gösteren mailler veya yazışmalar gibi belgelerle bunu ispatlayabilirsiniz.  

İngiltere Ankara Anlaşması vizesi kapsamında, başvurunun en önemli parçasını oluşturan kişiye özel hazırlanmış iş planı (business plan) bulunur. Yapılacak işin doğru bir şekilde anlatılamadığı bir iş planında, başvuru sahibinin ret alması da kaçınılmaz olacaktır. Başvuru şartlarına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru dosyasında bulunması gerekenler; 
-    Pazar ve fiyat araştırmaları, 
-    Rakip analizleri, 
-    Nakit dönüşüm tabloları, 
-    Bilanço ve projeksiyonlar, 
-    Kar- zarar hesaplamaları,
-    İş planı, 
-    Finansal bilgiler,
-    Başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, 
-    Başvuru formu, 
-    Gerekli dilekçe ve formlar vb. olarak sıralanabilir. Tüm evrakların neler olabileceğini CSS Legal vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz. 
CSS Legal yorum, analiz ve detaylı inceleme gerektiren iş planının hazırlanması ve başvuru dosyasının tamamlanması noktasında başvuru sahiplerine profesyonel hizmet vermektedir. 

Ankara Anlaşması Vizesi başvuru prosedürlerine başlayacak olan bireyler, öncelikle hangi işi yapacaklarına ve bu işi hangi çalışma yöntemiyle (home office, mobil, iş yeri açarak, ortaklık kurarak, işletme devralarak) yapacaklarına karar vermelidir. Daha sonra, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvuru işlemlerine ve başvuru dosyası için gerekli belgeleri toplamaya başlayabilir.  İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında gerekli olan evraklar başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına ve kurmak istedikleri işe göre değişiklik gösterecektir. CSS Legal Ankara Anlaşması Vizesi başvuru evrakları hususunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerini bilgilendirebilir ve İngiltere vizesi başvurularının başarılı olmasını büyük oranda sağlayabilir. 

Başvuru dosyası son haline getirildikten sonra başvuru merkezlerinden randevu alınır. İngiltere’den yapılan başvurularda 2018 yılının kasım ayında açılan başvuru merkezlerinden, Türkiye’den yapılan başvurularda ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep’te bulunan başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde başvuru sahipleri, başvuru dosyası ve biyometrik bilgileri yani fotoğraf, parmak izi ve göz taraması bilgilerini görevlilere verecektir. İngiltere’den yapılan başvurular ortalama 6 ay içerisinde, Türkiye’den yapılan başvurular ise 3 ile 12 hafta arasında sonuçlanabilecektir. CSS Legal şikâyet edilen İngiltere’nin bu vizeyi vermesi hususunda yarattığı zorlukların aşılmasında başvuru sahiplerine destek olmakta ve sonucun olumlu olması için yardımcı olmaktadır. Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapanlar öncelikle 1 yıllık vize alacaktır. Daha sonra vize memuru, çeşitli hususlarda yaptığı incelemeler sonucunda 2 yıl veya 3 yıl vize uzatma hakkı verecektir. İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurularıyla İngiltere’de toplamda 5 yıl bulunan kişiler İngiltere’de sürekli oturum başvurusunda bulunabilecektir. En az 1 yıl daha sürekli oturum ile İngiltere’de yaşadıktan sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Ankara Anlaşması Vizesi alan bireyler, ilk 5 yıl boyunca devlet sosyal yardımlarından yararlanamayacaktır. 

İngiltere vatandaşlığı ve İngiltere sürekli oturum başvurularının şartları birbirinden farklıdır. Bu sebeple, CSS Legal İngiltere vizesi uzmanlarından destek alınması, başvuru sonucunun olumlu olma ihtimalini artırılabilecektir. 

Ankara Antlaşması Vizesi sahibinin eşi ve 21 yaş altı çocukları da Ankara Anlaşması Vizesi Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’de vize sahibiyle birlikte yaşayabilmek için başvuru yapabilecektir. Vize sahibinin eşi ve 16 yaş üzerindeki çocukları herhangi bir iş yerinde işçi statüsünde çalışabilecektir. Ayrıca bu kişilerin eğitim alma ve sağlık hizmetlerinden serbestçe faydalanma hakları da vardır. 

Vize sahipleri İngiltere’de işlerini aksatmaması kaydıyla eğitim de alabilecektir. İngiltere’de eğitim süreleri, eğitim programları ve ücretleri hakkında detaylı bilgiyi Student Portal International yurt dışı eğitim uzmanlarından alınabilir. İngiltere eğitim danışmanlarına BURADAN ulaşabilirsiniz. 

Ankara Antlaşması Vizesi sahibi bireyler, İngiltere’de bu vize türüyle kendi işini kurmalıdır. Başka bir şirkette çalışan olması yeni bir vize başvurusunda veya bu vizenin uzatma başvurularında ret kararı almasına sebep olabilecektir. 

İngiltere vizesi reddi alan bireyler, ret almış olmanın psikolojisiyle yeniden ve herhangi bir destek almadan veyahut alanında uzman olmayanların verdiği yönlendirmelerle vize başvurusu yaparak vize başvuru yasağı bile alabilmektedir. 

İngiltere vize ret nedenleri arasında başvuru sahiplerinin yaşam standartların yeterli olmaması, başvurulan vize türünün gerektirdiği şartların sağlanamaması, başvuru dosyasındaki belgelerin eksik olması gibi hususlar bulunabilir. İngiltere vizesi ret sebepleri, başvuru işlemlerinin alanında uzman bireylerle yapılmasıyla büyük oranda ortadan kaldırılabilir. 

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında ret alma nedenleri başvuru yapan bireylerin yapacağı işe ve başvuru dosyasındaki belgelere göre farklılık göstermektedir. Vize memurunun nezdinde başvuru şartlarını karşılayamadığınız hususunda bir şüphe uyanması halinde İngiltere vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Ankara Antlaşması Vizesi ret alan bireylerin kullanabileceği iki çeşit itiraz yolu vardır. Bunlardan biri, vize reddi sebeplerinin haksız ve yersiz olduğunu, aslında başvuru şartlarının karşılandığı düşünülen, başvuru belgelerinin yeniden değerlendirilmesini talep eden bireylerin başvurabileceği idari itiraz (administrative review)’dır. 

Diğeri ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu (re-consideration)’dur. İngiltere vizesi başvurularında vize memurları bir bilgi veya belgeyi değerlendirilmeye almayarak vize reddine karar vermişse, başvuru sahipleri ek bilgi ve belgelerle başvuru dosyasını güçlendirerek yeniden değerlendirme başvurusu yapabilir. 

İngiltere vizesi reddine itiraz etmek istiyorsanız, İngiltere vizesi başvurularında gerekli şartlar, vize prosedürleri ve vize türleri hususunda CSS Müşavirlik uzmanlarından destek almanız faydalı olacaktır. 

DİĞER HABERLER