TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 15.08.2016 Pazartesi 12:17:35

Doğal artizan ekmeğin doğru adresi: 240 Derece

Doğal artizan ekmeğin doğru adresi: 240 Derece

Metin Haras ve Cem Melek, insanlara daha sağlıklı ve lezzetli ekmekler sunmak amacıyla yurt içi ve yurt dışında artizan ekmek eğitimi aldıktan sonra 240 Derece’yi kuruyorlar.

Dünyada gittikçe yükselen dengeli beslenme bilincinin en önemli öğelerinden biri olan sağlıklı ekmeğin lezzetinin oldukça sade ve doğal yöntemlerden geçtiğini keşfeden; bunun üzerine 240 Derece’yi kuran iki çocukluk arkadaşı Metin Haras ve Cem Melek sipariş üzerine doğal artizan ekmeğini evinize getiriyor.

İnsanlara daha sağlıklı ve lezzetli ekmekler sunmak amacıyla yurt içi ve yurt dışında artizan ekmek eğitimi aldıktan sonra 240 Derece’yi kuran Metin Haras ve Cem Melek, tam bir el emeği ürünü olan ekmeklerini 240 Derece’nin yıllanmış özel ekşi mayasıyla üretiyorlar.

Yıllanmış ekşi mayayı organik un ve birbirinden özel içeriklerle harmanlayarak artizan ekmeğe yeni bir soluk getiren ve amaçlarının farklı damak zevklerine hitap ederek ve farklı ekmekler yaparak büyükannelerimizin lezzetli, sağlıklı ve sevgi dolu ekmeklerini insanlara sunmak olduğunu belirten Metin Haras;

“Doğal yollarla geliştirdiğimiz, 240 derecenin yıllanmış özel ekşi mayası ile ürettiğimiz ekmeklerimiz hiçbir ticari katkı maddesi içermemektedir. Bütün 240 Derece ekmeklerinde, özel olarak üretilmiş organik un kullanıyoruz. Taş değirmende öğütülmüş taze %100 tam buğday ve tam çavdar unu; rafine olmamış doğal tuz kristallerinin daha da lezzet kattığı ekmeklerimizi tamamen hijyenik bir ortamda üretiyoruz.” Dedi.

Bu ekmeklerin doğal olmanın ötesinde sağlığımız için de çok önemli olduğunu belirten Cem Melek, “240 Derece ekmekleri Glisemik indeksi düşük, kan şekerini yükseltmez ve  uzun süre tokluk sağlar. Metabolizmamız için gerekli, probiyotik bakteriler ile fermente olan yani mayalanan hamurdan yapılan ekmek diğer sıradan ekmekler gibi kilo aldırmaz. İçerdiği kepek, vitamin, mineral ve proteinler açısından zengin ve çok değerli bir lif kaynağı olup vücuttaki ensülini dengeler, daha az tüketilir ve iki dilimi bile sizi tüm gün boyu tok tutar. Çocuklarımız, bebeklerimiz için çok besleyici eşsiz bir B vitamini kaynağıdır.” Dedi.

Çeşit Çeşit Organik Ekmek 240 Derece’de

Kullanılan özel ekşi maya sayesinde daha doğal, lezzetli ve uzun süre tüketilebilen ekmekler elde edilen 240 Derece’de %100 tam buğday, %100 çavdar, çok tahıllı,  cevizli tam buğday, zeytinli, üzümlü cevizli, yaban mersinli fındıklı gibi çeşitlerin yanı sıra domatesli biberiyeli, 240 Sade, 240 Esmer ve karabuğday ve cevizli çavdar gibi farklı seçenekler de mevcut. 240 Derece’nin ekmekleri arasında buğday intoleransı yaşayanlar ve diyet yapanlar için de seçenekler bulunuyor.

Sipariş Üzerine 240 Derece Ekmek

240 Derece olarak İstanbul’un birçok yerine kendi araçlarıyla ekmek dağıtımı yapıyor. Belirli uzaklıkta olan diğer bölgelerine ve şehir dışına ise kargo yoluyla ekmekler ulaştırılıyor. İnternet sitesinden sipariş verildiği için hangi bölgelere kargo gönderimi olacağı, hangi bölgelere 240 derece teslimatı olacağı sistem tarafından bilgilendiriliyor.  Siparişler 1 gün içerisinde adrese teslim ediliyor.

DİĞER HABERLER