TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 10.05.2013 Cuma 12:46:00

Gıda Güvenliği Dersi

Gıda Güvenliği Dersi

Gıda Mühendisleri Derneği, gıda güvenliği bilincinin çocuk yaşta kazanılması gereken bir davranış olduğunu, bunun da okullarda verilecek eğitimle mümkün olabileceğini yaptığı basın toplantısında kamuoyuna anlattı.

Gıda Mühendisleri Derneği Genel Başkanı Abdussamed Boyu hazırladığı sunumda, gıda güvenliğinin ders olarak okutulmasına dair projeyi detaylarıyla anlattı “İlkokulda hayat bilgisi dersinde ünite olarak ve ortaokulda 5. ve 6. sınıfta konunun uzmanları tarafından, zorunlu ders olarak verilecek ‘GIDA GÜVENLİĞİ DERSİ’  ile bu bilinç çocuk yaşta oluşturulur ve topluma yayılması sağlanabilir.”

 Helal gıda, gıda kaynaklı hastalıklar, okul kantinlerindeki hijyen sorunlarından bahseden Boyu, çocukların okulda öğrendiklerini aileleriyle paylaşacaklarını ve toplumun gıda güvenliği konusunda hassasiyetinin artacağını belirtti. Resmi makamlarla konuyla ilişkin görüşmeler yapıldığına değinen Başkan, gıda denetimlerinin de yetersiz olduğunu çekmiş olduğu fotoğraflarla gösterdi.

Başkan Boyu, halkın bu konuda duyarlı davranıp görüş ve isteklerini "www.gidaguvenligidersiistiyoruz.com" adresinden paylaşmalarını beklediklerini söyledi.


Etiketler ,

DİĞER HABERLER