TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 10.04.2020 Cuma 08:06:33

Her gün 3 mahalleye...

Her gün 3 mahalleye...

Mersin'de Tarsus Belediyesi, koronavirüs salgını sebebiyle her gün 3 mahalleyi ziyaret ederek, işini kaybeden ve ihtiyaç sahibi olan ailelere gıda, ekmek, sebze, maske ile dezenfektan dağıtımına başladı.

Her gün 3 mahalleye ziyaret edip, binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefleyen ekipler, Ferahim Şalvuz, Yarbay Şemsettin ile Beydeğirmeni mahallerinde 20'şer ton patates, soğan, pırasa, beşer ton domates ile biber ve gıda paketi, 2 bin ekmek ile el dezenfektanı dağıttı.

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Koronavirüs salgın hastalığına karşı başlattığımız bu amansız mücadelede halkımızın sağlığını korumak adına elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Gün içerisinde planlamasını yaptığımız çalışmalarımızı 7/24 esasına göre yürütüyoruz. Ekiplerimizi koordine ederek, bir yandan dezenfeksiyon çalışmaları yapmalarını sağlayıp, bir yandan da halkımıza maske ile dezenfektan dağıtıyoruz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra, bu zorlu süreçte işini kaybeden ve evlerinde kalmak zorunda bulunan vatandaşlarımızı ihtiyaçlarını gidermek adına adımlar atıyoruz. Bu bağlamda her gün 3 mahallemizi ziyaret ederek, “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” ilkesiyle akşamın geç saatlerine kadar temel gıda malzemelerinden oluşan paketlerimizi ailelere ulaştırıyoruz.  Çalışmalarımızda mesai mefhumu gözetmeden müdüründen amirine ve isçisine kadar canla başla çalışan personellerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Salgın riski ortadan kalkana kadar bu mücadelelimizi bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz” dedi.
 

DİĞER HABERLER