TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 17.12.2014 Çarşamba 07:30:00

İkindi Kahvaltısına Ne Dersiniz?

İkindi Kahvaltısına Ne Dersiniz?

Uzmanlar, güne başlarken yapılan kahvaltının birçok yararını açıklamakta. Özellikle çocukların beslenmesinde yararı olan kahvaltının çocuklar üzerindeki etkisini duymuş muydunuz?

İkindi öğününün gelişme çağındaki çocuklar üzerindeki etkisini açıklayan Dr. Ahmet Memeşa, ikindi kahvaltısının çocuğun akşam yemeklerine yüklenmesini engellemesi açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

Yaşın ilerlemesi ile birlilkte metabolizma hızının azaldığını belirten Memeşa açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

"Erişkinler günlük aktivitelerini devam ettirmek için kilolarına ve yaşlarına uygun diyette kalori alırken, çocukların bir de kas yapısının gelişmesinden saçının olgunlaşmasına dek büyümelerini devam ettirmesi için kalori almaları gerekiyor. Bu nedenle her yaş grubuna uygun diyet listesi oluşturuyoruz. Ailelere vurgulamamız gereken şey; gelecekte çocuklarımızın karaciğer yağlanması ile karşı karşıya kalmasını istemiyorsak, çocuklarımızı doğru beslememiz gerektiğidir."

İkindi kahvaltısında lifli meyvelerin tüketilmesine dikkati çeken Dr. Ahmet Memeşa, ikindi kahvaltısının sabah kahvaltısı gibi şart olduğunun altını çizerken çocuklara meyve suyu yerine posasıyla birlikte tüketilecek meyvelerin verilmesi gerektiğini ekledi.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER