TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 15.05.2020 Cuma 00:14:28

Kafeler ve kahveler ne zaman açılacak?

Kafeler ve kahveler ne zaman açılacak?

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşanların sayısı 4 milyon kişiyi aşarken, Avrupa'da ve ülkemizde normalleşme adımları atışmaya başlandı. Normalleşme takvimi kapsamında kafelerin ne zaman açılacağı en çok merak edilen konular arasında.

Mart'tan bu yana kapalı olan kahvehane ve kafelerin, yeniden vatandaşlara hizmet vereceği tarih son günlerde merak konusu oldu. Sosyal mesafe hassasiyeti nedeniyle pek çok sektörde hizmetin durmasının ardından binlerce kafeterya ve benzeri mekan kapatılmıştı. Koronavirüs (Kovid -19) küresel salgını kapsamında, geçici süreyle hizmete kapatılan kafelerin yeniden ne zaman hizmet vereceği merak konusu oldu. Bu mekanlara giderek sosyalleşmek isteyen vatandaşların yanı sıra kafe çalışanları ve işletmecileri de mekanlarının açılacağı tarihi araştırıyor.Kahveler ne zaman açılacak?
Sosyal mesafe kuralı kapsamında kapatılan ve yakın temasın oldukça yoğun olduğu, yaşı nedeniyle yüksek risk grubunda yer alan vatandaşların da sıklıkla gittiği kahvehanelerin ne zaman açılacağı henüz netleşmedi. Kahvehaneler, kafeler ve lokantalar gibi işletmelerin yeniden ne zaman açılacağı konusunda bilgi paylaşımı yapılmadı. 

DİĞER HABERLER