TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 18.04.2020 Cumartesi 20:07:48

Kesintisiz hizmet

Kesintisiz hizmet

Şok Marketler CEO’su Uğur Demirel, tüketicinin alışkanlık değişimini dikkatli bir şekilde gözlemlediklerini belirterek, yatırımlarını buna göre yaptıklarını söyledi.

Dijitalleşmenin perakende sektörünün en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu dile getiren Şok Marketler Ceo’su Uğur Demirel, ‘Tüketicimiz teknolojiyi seviyor, değişikliklere ve yeniliklere hızla adapte oluyor. ŞOK Marketler olarak tüketicimizin bu yöndeki alışkanlık değişimini iyi gözlemliyor, yatırımlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz’ dedi. 

65 yaş üstüne hizmet
Dünyanın zorlu bir dönem geçirdiğini söyleyen Demirel, ‘Sağlık sektörü gibi gıda sektörü de kesintisiz hizmet verme misyonuna sahip. Bu misyonumuzu daha da ileriye taşımak adımları atıyoruz. COVID-19 salgınının ülkemizde de etkisini göstermesiyle birlikte özellikle 65 yaş ve üstü olup sokağa çıkamayan, yalnız yaşayan ve bu nedenle alışverişlerini yapamayan pek çok insan var. Onların da ihtiyaçlarını karşılamak, hızlı ve güvenli alışveriş olanağı sunabilmek için Cepte Şok uygulamamızı ivedilikle yenileyip yeni sistemimizi hayata geçirdik’ dedi.

Online ödeme
Cepte Şok kapsamında iki yıl önce lanse ettikleri ‘click and collect’ adlı uygulamayla adrese teslimat konusunda yaptıkları çalışmaya da değinen Demirel, ‘Cepte Şok ile kullanıcıların siparişlerini uygulama üzerinden online ödemeyle aynı günde kapılarına ücretsiz teslim ediyoruz. -Siparişini ver, istediğin saatte mağazadan al- seçeneğimiz de devam ediyor. Süreçleri yakından takip ediyor, müşteri ihtiyaçlarını ve yorumlarını göz önünde bulundurarak iyileştirmelerimizi yapıyoruz’ şeklinde konuştu.

Uğur Demirel, mağazalar ve hizmetleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

Her yerdeyiz
Şok Marketler olarak 7.200’ün üzerinde mağazamızla Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyoruz. Her mahallede varız. Mahallenin marketi olduğumuz için oradaki insanlarla komşuluk ilişkileri içindeyiz. Çalışanlarımızın ismiyle hitap eden müşterilerimiz var. Çalışanlarımız o mahallede yaşayan insanların isimlerini biliyorlar. Mahallemizdeki komşularımıza hizmet vermek için adrese teslim projesine başladık. 500 metreden uzak mesafeye bu hizmeti vermiyoruz. Yüklü siparişlerde ise siparişleri bölge yöneticileri araçlarıyla adreslere teslim ediyoruz.

Yeni istihdam müjdesi
Cepte Şok uygulamamız kapsamında işe alımlarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar Cepte Şok için 525 kişi işe alındı ve işe alımlarımız devam ediyor. Sene başından bugüne kadar toplamda bin 900 kişi istihdam ettik. Yıl sonuna kadar, yeni açılan mağazalarımız ve Cepte Şok için toplam 5 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz.

 

DİĞER HABERLER