TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 07.06.2017 Çarşamba 06:00:00

MÜSİAD Başkanı belli oldu

MÜSİAD Başkanı belli oldu

Kaanlar Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Kaan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 6’ıncı Başkanı oldu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 24. Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, bakanlar, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile dernek üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından yapılan İç Genel Kurulda MÜSİAD’ın 6’ncı başkanlığına, Kaanlar Gıda’dan Abdurrahman Kaan seçildi.

MÜSİAD Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

Ali Gür, Ali Reis Topçu, Kerim Altıntaş, İsrail Kuralay, Mehmet Akif Özyurt, Mahmut Asmalı, Adnan Bostan, Melike Günyüz, Halim Aydın, Mehmet Ünal, Burak Benşin, Ömer Faruk Akbal, Muhammet Ali Özeken, Soner Meşe, Ahmet Şekerli, Oktay Dede, İbrahim Uyar, Hikmet Köse, Zeki Güvercin, Bayram Şenocak, Fatih Keçebir, Gökhan Yetkin, Burhan Özdemir ve Engin Akdağ.

Kaan Ailesi, kuruluşundan bu yana MÜSİAD’da

MÜSİAD Başkanlığı’na seçilen Kaanlar Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Kaan’ın ailesi, kurulduğu günden bu yana MÜSİAD’da yer alıyor.

2003-2006 yılları arasında Gıda Tarım Sektör Kurul Başkan Yardımcısı, 2006-2009 yılları arasında da Gıda Tarım Sektör Kurul Başkanı olarak görev yapan Abdurrahman Kaan, 2009’dan sonra MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak Sektör Kurullarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Bütçe ve Mali İşler Başkanlığı yaptıktan sonra 4 yıl da teşkilatlanmadan sorumlu olarak çalıştı.

Yurtiçi Teşkilatlanmadan ve Eğitim, Kültür, Araştırma ve Yayınlar komisyonlarından 2012 yılından bu yana sorumlu olan Kaan, MÜSİAD Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Bugün 11 bini aşan üyesi ile 60 bine yakın işletmeyi temsil eden ve 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan MÜSİAD’ın, yurt içinde 86 irtibat noktası bulunuyor. Dernek, yurt dışında ise 68 ülkede toplamda 181 noktada hizmet veriyor.

Kurucu Başkanı Erol Yarar olan MÜSİAD’da, önceki yıllarda Ali Bayramoğlu, Ömer Bolat, Ömer Cihad Vardan ve Nail Olpak başkanlık yaptı.

DİĞER HABERLER