TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 14.07.2020 Salı 18:15:48

O marka belgesini almaya hak kazandı

O marka belgesini almaya hak kazandı

Dondurulmuş gıda sektörünün lider markası SuperFresh, gıda güvenliği ve hijyen uygulamalarıyla 'TSE Kovid-19 Güvenli Üretim Belgesi' almaya hak kazandı.

Dondurulmuş gıda sektörünün Türkiye’de lider markası SuperFresh, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sanayi tesislerinde alınması gereken önlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirerek, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından verilen Kovid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı.Kuruldukları ilk günden bu yana üretim sürecini; tedarik aşamasından son tüketiciye kadar yüzde 100 kontrol altında tuttuklarını söyleyen Kerevitaş Tedarik Zinciri ve Üretim Başkan Yardımcısı Saadettin Atilla şunları söyledi:

“Dondurulmuş gıda sektöründeki lider markamız SuperFresh, 50 yıllık tarihi boyunca tüm ürünlerini kaliteli, sağlıklı ve güvenli bir tedarik altyapısıyla sunmaya özen gösterdi ve buna devam ediyor. Fabrikalarımız yüksek standartlı gıda güvenliği ve hijyen uygulamalarına sahip. Koronavirüsle mücadele kapsamında, tüm yasal gereklilikler, ulusal ve uluslararası otoritelerin tavsiyelerine uygun şekilde ilk günden bu yana tüm tesislerimizde uygulanıyor. Fabrikalarımız devletimizin resmî kurumları tarafından birçok kez denetlendi ve uygunluk aldı. Kovid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ne sahip olmamız gıda güvenliği alanındaki başarımızı tescillendirdi.” 

DİĞER HABERLER