TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 27.03.2018 Salı 06:30:00

Öğrenciler neden hastaneye kaldırıldı?

Öğrenciler neden hastaneye kaldırıldı?

KYK Tokat İl Müdürü Fahri Delen, yurtta gıda zehirlenmesi olayıyla ilgili olarak "Tahlil sonucuna göre suda bir sıkıntı yok, yemekten alınan örneklerde çalışmalar sürüyor." dedi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Tokat İl Müdürü Fahri Delen, kız öğrenci yurdundaki üniversite öğrencilerinin gıda  zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılmasıyla ilgili, "Tahlil sonucuna göre  suda bir sıkıntı yok, yemekten alınan örneklerde çalışmalar sürüyor." dedi.

Delen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Mart Cuma günü bazı öğrencilerin baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle Tokat Devlet Hastanesi ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezine kaldırıldıklarını hatırlattı.

Hastaneye başvuran birçok öğrencinin ayakta tedavi gördüğünü belirten Delen, şunları dile getirdi:

 "160 öğrencimiz hastanelere başvurdu. Bunlardan birkaç kez hastaneye gidenler olmuş. Su ve yemeklerden örnekler alındı. Suyun tahlil sonucu geldi.  Tahlil sonucuna göre suda bir sıkıntı yok. Yemekten alınan örneklerde çalışmalar sürüyor. Onun da sonucunun bu akşamüstü veya yarın çıkmasını bekliyoruz. Valimiz,  rektörümüz, jandarma komutanımız, emniyet müdürümüz ve bizler, öğrencilerle bir araya geleceğiz."

DİĞER HABERLER